Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Multiline czyli kultywator z siewnikiem

Obrazek

Opracowany przez firmę Pöttinger system Multiline łączy w sobie krótką bronę talerzową z siewnikiem lub kultywator z siewnikiem. To oszczędne rozwiązanie, gdyż każda z maszyn może pracować solo lub w kombinacji.

Jan Beba20 października 2017, 08:39
Wersja Terradisc Multiline występuje w szerokości roboczej 3 i 4 m. Maszynę bazową tworzy krótka brona talerzowa Terradisc lub w przypadku połączenia z kultywatorem (Synkro Multiline), 3-metrowy model Synkro 3030. W każdym przypadku w kombinacji maszyn można zastosować nowy oponowy wał ugniatający. Koła wału oponowego ugniatają po dwa rzędy wysiewu w rozstawie 12,5 cm. Kombinacja z siewnikiem stanowi interesująca alternatywę dla innych rozwiązań do siewu w mucz. 

Zestaw łączy się z ciągnikiem przez dyszel na cięgnach dolnych, przez co umożliwia współpracę z ciągnikami o niższej mocy. W systemie Multiline można pracować ciągnikiem z prostym wyposażeniem. Ugniatający wał oponowy w trancporcie pełni funkcję jezdną i niesie ciężar maszyny. Ciągnik nie musi być dociążany z przodu.  Podnoszenie zestawu odbywa się przez wał oponowy. Na uwrociu dzielona konstrukcja wału spełnia jeden ważny i oczekiwany przez praktyków warunek: kombinacja nie zagęszcza nadmiernie gleby. Takie rozwiązanie stwarza lepsze warunki do kiełkowania nasion i bardziej chroni maszynę. 

Prześwit od podłoża na uwrociu i podczas transportu wynosi 27 cm, co daje duży komfort operatorowi.  Do podnoszenia kombinacji konieczny jest zawór dwustronnego działania. Zarówno w przypadku krótkiej brony talerzowej, jak i kultywatora połączenie ze standardowym siewnikiem Vitasem ADD i Aerosem ADD następuje przez wał. Siewnik można łatwo za i zdemontować – w zależności od tego, czy urządzenie ma pracować solo czy w parze. 

Zaletą koncepcji Multiline jest możliwość późniejszego dokupienia brakującego elementu i skompletowania całego zestawu.


1 z 1
Terradisc Multiline połączenie brony talerzowej z siewnikiem

Terradisc Multiline połączenie brony talerzowej z siewnikiem

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)