Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Najmocniejsza i najszybsza ładowarka JCB

Obrazek

Nowa ładowarka teleskopowa JCB 542-70 Agri Pro ma 173 KM i może poruszać się z prędkością 50 km/h.  Wyposażona jest w przekładnie DualTech VT z dwoma rodzajami napędu. 

Krzysztof Gębski28 października 2022, 14:00
JCB wprowadza do swojej oferty nowy model ładowarki teleskopowej 542-70 Agri Pro. W ładowarce zamontowany jest silnik JCB Dieselmax o mocy, aż 173 KM. Jak informuje producent to najmocniejszy dostępny silnik na rynku w tej gamie maszyn. Jednostka o pojemności 4,8 l zapewnia moment obrotowy na poziomie 690 Nm przy 1500 obr./min
Andrzej Kamiński, Agrihandler
- Kluczowym elementem nowej ładowarki teleskopowej JCB  jest przekładnia Dualtech VT. To połączenie przekładni hydrostatycznej z przekładnią mechaniczną Powershift. Za pracę z prędkością od 0 do 22 km/h odpowiada przekładnia hydrostatyczna, natomiast powyżej tej prędkości jazda odbywa się już za pomocą napędu mechanicznego. Takie połączenie hydrostatu z bezpośrednim napędem mechanicznym zwiększa wydajność jazdy po drogach, zdolności holowania i osiągi przy dużych prędkościach  – mówi Andrzej Kamiński kierownik regionalny z firmy Agrihandler. 
Tak skonfigurowana ładowarka może poruszać się z prędkością, aż 50 km/h. Mechaniczna przekładnia zwiększa też uciąg ładowarki, który wynosi 32 t
542-70 Agri Pro wyposażyć można w regulowany zaczep do transportu oraz pneumatyczny układ hamulcowy. Dzięki temu możliwe jest szybkie i bezpieczne przewożenie różnego rodzaju towarów na przyczepach. Ogranicza to liczbę potrzebnych do pracy maszyn na polu np. podczas załadunku i zwożenia słomy z pola do gospodarstwa. 
Nowa ładowarka teleskopowa JCB ma 4 200 kg udźwigu i 7 m teleskop. Wyposażona jest w większą pompę tłoczkową o zmiennej wydajności do 160 l/min. Wcześniej w największym modelu serii 500 dostępna była pompa 140 l/min. Ma 3 tryby skrętu oraz system amortyzacji ramienia. Na czas transportu w ładowarce rozłączyć można tylni napęd. 
Nowa ładowarka może mieć podgrzewany i wentylowany fotel z zawieszeniem pneumatyczny oraz elektrycznie regulowanym podparciem lędźwi. Ten tak jak we wszystkich modelach serii 500 zintegrowany jest z joystickiem. Wszystkie dostępne funkcje wyświetlane są na 7 calowym monitorze. Praca teleskopem, zmiana kierunku jazdy czy przełączanie biegów wykonuje się za pomocą joysticka. Za oświetlenie odpowiada 11 roboczych świateł LED.
- Klientem docelowym są gospodarstwa z hodowlą, gdzie duży udźwig oraz moc pozwolą na wydajną pracę podczas np. wyrzucania obornika czy zbierania słomy, ale także ładowarka sprawdzi się w skupach zbóż czy na halach magazynowych, gdzie podczepić trzeba dużą łyżkę objętościową - informuje  Kamiński. 
Nowa ładowarka dostępna jest już w sprzedaży i kosztuje ok. 140 tys. euro. 


fot. Gębski, JCB


1 z 3
Obrazek

2 z 3
Obrazek

3 z 3
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)