Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Nasz Wynalazca: Winda na poddasze

27.12.2016

Drukuj

Nasz Wynalazca: Winda na poddasze

Artykuł dostępny

Słoma w gospodarstwie naszego czytelnika przechowywana jest na poddaszu. Dzięki temu zwierzęta zawsze mają suchą ściółkę. Najczęściej rolnicy do załadunku bel na poddasze wykorzystują ładowarki lub ładowacze czołowe. Niestety, nie zawsze ilość miejsca jest wystarczająca, aby wygodnie pracować takim sprzętem. Dlatego pomysłowy rolnik wykonał w obejściu windę, która ułatwia załadunek słomy na strop.

r e k l a m aWózek, na który ładuje bele słomy przemieszcza się w prowadnicach od bram przesuwnych. Jest on wyposażony w specjalne rolki prowadzące. Winda napędzana jest elektrycznie. Silnik wraz z przekładnią i szpulą do nawijania stalowej linki znajduje się w górnej części windy. Do sterowania całą konstrukcją wykorzystuje się włącznik elektryczny ze zmianą kierunku obrotów silnika elektrycznego. Do sprawnej obsługi windy potrzebne są dwie osoby. Jedna ładuje bele z posadzi, druga odbiera je na stropie.
 
dk

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

Galeria zdjęć

Winda ułatwia załadunek bel na poddasze w miejscach gdzie jest mało miejsca.
Winda ułatwia załadunek bel na poddasze w miejscach gdzie jest mało miejsca.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii