Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Nauczyciele szkolą się w agrotronice

Obrazek

Już niedługo rusza trzecia edycja Studiów Podyplomowych Agrotronika realizowanych na poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym.

Jan Beba25 października 2018, 00:40
W Instytucie Inżynierii Biosystemów szkolą się nauczyciele, aby mogli zdobyć uprawnienia do nauki nowego przedmiotu: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. 
Przekazywana w trakcie dwóch semestrów (230 godzin) wiedza będzie przydatna także dla osób świadczących usługi w zakresie obrotu i serwisowania maszyn. W studiach uczestniczą też rolnicy, spragnieni wiedzy o budowie i obsłudze nowoczesnego sprzętu. Z wariantu trzysemestralnego skorzystać nauczyciele – zawiera on bowiem moduł dydaktyczny.
W programie studiów znalazły się takie działy jak: sensoryka i aktoryka, systemy nawigacji, programy CAD, telematyka czy układy agrotroniczne w ciągnikach i maszynach rolniczych. Ważną częścią studiów są zajęcia praktyczne.
Od III edycji studiów prowadzony jest nabór ciągły:  kolejna edycja jest uruchamiana zaraz po zarekrutowaniu min. 12 słuchaczy. Koszt uczestnictwa za jeden semestr to 1950 zł. Warto zaznaczyć, że agrotronika nie jest jedyną możliwością podniesienia kwalifikacji w ramch studiów podyplomowych.

Gospodarka Odpadami Organicznymi
Z oferty dydaktycznej Instytutu mogą skorzystać także pracownicy samorządu, właściciele firm i osoby zainteresowane gospodarką odpadami. W ramach nowej podyplomówki: Gospodarka Odpadami Organicznymi będzie można się dokształcić z zakresu metod i technologii biologicznego przetwarzania odpadów.
Dodaj
my, że studia łączą wiedzę z praktyką w zakresie zagadnień prawnych w gospodarce odpadami, charakterystyki i metod kwalifikacji odpadów, logistyki w zakresie kondycjonowania oraz technologii przetwórczych, metod ograniczania zagrożeń środowiskowych oraz projektowania instalacji do biologicznego przetwarzania odpadów. Studia trwają 2 semestry – 266 godzin. W każdym semestrze odbywa się 10 zjazdów, a koszt uczestnictwa to 3500 zł za semestr.


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)