Reklama zniknie za 11 sekund

Nawóz wprost do gleby

Obrazek

Ograniczenie strat cennego dla wegetacji azotu jest celem wprowadzania systemów doglebowej aplikacji gnojowicy.

Jan Beba6 marca 2015, 06:00

Aplikator doglebowy AD 251 o szerokości 2,5 m i masie 430 kg, przystosowany do współpracy z wozami asenizacyjnymi wprowadziła do oferty firma Sipma. Sprzęt ma podnośnik hydrauliczny, a ramowa konstrukcja pozwala na rozmieszczenie redlic na profilu w zależności od rodzaju nawożonej uprawy. 

Każda redlica jest zabezpieczona śrubą ścinaną pod obciążeniem, co chroni je przed uszkodzeniem.  Na czas transportu aplikator jest unoszony za pomocą dwóch siłowników jednokierunkowych. Za utrzymanie głębokości roboczej (maks. 12 cm) odpowiadają koła kopiujące, których wysokość można zmieniać. 

Dawkę gnojówki można regulować zasuwą, umieszczoną przed rozdzielaczem. Z ocynkowanego rozdzielacza nawóz jest kierowany do dziewięciu elastycznych węży, zakończonych rurami wylotowymi, które znajdują się za redlicami. Ostatnią sekcją aplikatora jest zespół sprężyn grabiących, które wyrównują nawożoną powierzchnię. beb

Fot. firmowe1 z 1
Aplikator doglebowy do gnojowicy firmy Sipma.

Aplikator doglebowy do gnojowicy firmy Sipma.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)