Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Nawożenie w tablecie

Obrazek

Pichon wyposaży gamę rozrzutników obornika w nowy kontroler DPAE. Kontrola nad rozrzucaniem obornika ma być łatwiejsza. 

Jan Beba25 listopada 2017, 06:00
Pichon wyposaży gamę rozrzutników obornika w nowy kontroler. System DPAE spełnia wymagania rolnictwa precyzyjnego, m.in. dzięki dotykowemu panelowi, który pomaga kontrolować dawkę przez regulację prędkości przenośnika w podłodze rozrzutnika. Parametr ten ustala się w oparciu na szerokości rozrzucania i prędkości jazdy. Obsługa programu jest prosta. Wystarczy wprowadzić rodzaj nawozu i ustawić docelową dawkę (t/ha). System będzie monitorował obciążenie i dostosowywał prędkość przesuwu podłogi rozrzutnika.

Poza tym firma wprowadza też rozwiązania elektroniczne do nawożenia gnojowicą. Warto poznać system do automatycznej obsługi wielu funkcji wozu asenizacyjnego, czyli Tact-Master. Oprogramowanie dostępne jest także w wersji na urządzenia mobilne. Dowolny tablet wyposażony w stosowna aplikację może bezprzewodowo komunikować się ze sterownikiem maszyny i pomóc w sprawnym przeprowadzeniu wielu czynności. Tact Master pracuje  w trybie pompowania, transportu, rozkładania narzędzia rozlewowego, nawożenie i kontroli wydatku (opcja). W wersji podstawowej do obsługi wykorzystuje się 7-calowy monitor, a tablet może dodatkowo ułatwić wizualizację pracy maszyny, wystarczy go tylko przymocować do konsoli obsługowej lub do szyby w kabinie. W trakcie pracy poruszanie po menu systemu ułatwia joystick. Co ciekawe z tej samej aplikacji skorzystać mogą serwisanci aby zdalnie skorygować ustawienia maszyny pracującej na polu – wymagane do tego jest połączenie z Internetem.


1 z 1
Pichon wyposaży gamę rozrzutników obornika w nowy kontroler DPAE.

Pichon wyposaży gamę rozrzutników obornika w nowy kontroler DPAE.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)