Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Nowa redlica Amazone

Obrazek

Wystawa Agr Show rusza już w przyszłym tygodniu. Jedną z nowości, którą będzie można zobaczyć na stoisku Amazone jest dwutarczowa redlica TwinTeC+.

Dawid Konieczka15 września 2016, 16:26

Nowością Amazone w segmencie maszyn do siewu jest dwutalerzowa redlica TwinTeC+, którą można zamontować do siewników Cirrus 6003-2 i 6003-2C. Dzięki temu klienci Amazone mogą wybierać pomiędzy nową redlicą, a dotychczas oferowaną jednotalerzową RoTeC.

Nowa redlica przeznaczona jest do pracy przede wszystkim na zmiennych i ciężkich, bardzo suchych i zbrylonych glebach. Oferowane do tej pory jednotalerzowe redlice RoTeC zdaniem Amazone dobrze sprawdzają się na stanowiskach z dużą ilością resztek pożniwnych, a także na lżejszych i średnich glebach, na których występuje ryzyko oklejania.

Nowe redlice TwinTeC+ wyposażone są w hydrauliczny docisk, który pozwala pracować z naciskiem od 15 do 100 kg na każdy element wysiewający nasiona. Niezależnie od nacisku reguluje się głębokość siewu. Zastosowanie redlic dwutarczowych wymagało zaprojektowania nowego układu łączącego redlicę z rolką dociskową Control+. W zależności od gleb producent oferuje do wyboru koła o szerokości 50, 65 lub 80 mm. Kółka dociskowe drugiego rzędu redlic można dodatkowo wyposażyć w palce zagarniacza. W zależności od potrzeb ich intensywność pracy można zmieniać w trzech zakresach.

Więcej o innych nowościach z firmy Amazone piszemy w naszym kwartalnym dodatku „top technika Premium” 3/2016.
 
dk
Fot. firmowe1 z 2
Nowa dwutalerzowa redlica Amazone TwinTeC+.

Nowa dwutalerzowa redlica Amazone TwinTeC+.

2 z 2
Nowa redlica będzie dostępna w siewnikach Cirrus.

Nowa redlica będzie dostępna w siewnikach Cirrus.

Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)