Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Nowe centrum szkoleniowe Lemkena

Obrazek

Nowe centrum szkoleniowe za kwotę 5 mln euro oddała do użytku firma Lemken.

Jan Beba9 listopada 2016, 06:00

Choć departament szkoleń wyodrębniono w firmie Lemken już w 2008 roku, dopiero teraz udało się doprowadzić do końca najnowszą inwestycję jaką jest centrum szkoleniowe AgroFarm. Nowy kompleks oddalony jest od głównej siedziby w Alpen zaledwie o 4 kilometry. Póki co, sześciu wyspecjalizowanych trenerów przeprowadza szkolenia, łącznie dla 5000 pracowników i sprzedawców w ciągu roku – to wystarczający powód budowy nowego budynku. Oddana w użytkowanie inwestycja budowlana na działce o powierzchni 11 000 m2 zajmuje 1400 m2. Jest tutaj oddzieln część dla pługów, uprawy ścierniska, siewu i ochrony roślin. Dostępność pobliskich pól pozwala w każdym momencie sprawdzić działanie maszyn Lemken w praktyce – to bardzo ważne w trakcie szkolenia. Nowoczesne sale seminaryjne umożliwia podgląd na halę maszyn dla czterech grup jednocześnie. Częścią obiektu szkoleniowego jest stojący w tym miejscu dom zaaranżowany na stołówkę dla pracowników i gości. 

Otwarcie centrum szkoleniowego, to trzecia w ostatnim czasie duża inwestycja firmy Lemken. Firma jest w trakcie budowy nowej siedziby we Francji, gdzie na działce o powierzchni 4 ha powstaje budynek o powierzchni 4000 m2 z czego 700 m2 zajmować będą pomieszczenia biurowe. Pracować tu będą 43 osoby. W nową siedzibę we Francji Lemken zainwestowała 4,5 mln euro.

Ponadto, przed rokiem producent oddał do użytku nową fabrykę opryskiwaczy w Haren. Lemken zainwestował w tę fabrykę łącznie 12 mln euro. W ramach tej kwoty powstała hala montażowa o powierzchni 10 000 m2. Uzupełnieniem oferty edukacyjnej i testowej w fabryce jest pole o pow. 1,3 ha, gdzie pracownicy mogą testować wyprodukowane opryskiwacze, a rolnicy i sprzedawcy lepiej zapoznać się z produktem. W fabryce montowane są zaczepiane opryskiwacze z serii Primus i Albatros, zawieszany Sirius z przednim zbiornikiem Gemini oraz zaczepiana seria Vega.

 

Fot. firmowe1 z 1
Nowoczesne sale seminaryjne umożliwia podgląd na halę maszyn dla czterech grup jednocześnie.

Nowoczesne sale seminaryjne umożliwia podgląd na halę maszyn dla czterech grup jednocześnie.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)