Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Nowe pługi Pöttingera

Obrazek

W grudniu ruszy sprzedaż 4- i 5-skibowych pługów Servo 45 M, które zastąpią dotychczasowe wersje Servo 45.

Jan Józefowicz8 października 2017, 14:28
Dostępne będą trzy warianty wyposażenia: Plus, Nova i Nova Plus. Wersja Plus ma hydrauliczną regulację szerokości roboczej. Nova to modele z hydraulicznym zabezpieczeniem przeciwkamieniowym z siłą wyzwalania 1900 kg. Najbogatsza wersja to Nova Plus. Pługi będą dostępne z korpusami rozstawionymi co 95 cm lub 102 cm. Podstawowa wysokość ramy wynosi 80 cm, a w opcji może być nawet 90 cm.

Interesująco zapowiadają się możliwości modułu Traction Control. Pozwala on przenieść ciężar pługa na ciągnik, co dociąża tylne koła i minimalizuje poślizg. Jak wskazuje producent, dzięki temu można zredukować zużycie paliwa nawet o 2 l/ha.

Ciągnik nie potrzebuje dodatkowych obciążników na tylnej osi. Dzięki przeniesieniu obciążenia z pługa na tylne koła wystarczy odpowiedni balast z przodu ciągnika. Bezstopniowe dociążenie tylnej osi odbywa się hydraulicznie w zakresie 600-1500 kg.

Nowe pługi Servo 45 M mają mniej punktów smarowania, co skraca czas obsługi. Poza tym wszystkie dłuta są seryjnie wzmacniane, więc ich wymiany dokonuje się rzadziej. Pöttinger zmodernizował geometrię nowego pługa Servo 45 M, stosując wyższy kozioł zawieszenia z czterostopniowo regulowaną osią zaczepu. Łącznik górny można umieścić w jednym z czterech otworów, w tym są dwa podłużne.

W wersji Plus i Nova Plus w opcji występuje hydrauliczne wychylenie ramy. Przydaje się ono w modelach od  pięciu skib wzwyż. Obracanie pługa jest stabilniejsze i uzyskuje się większą odległość od podłoża. Poza tym mniej obciąża się ciągnik i pług.

Łoże pługa Servo 45 M nie jest spawane, lecz wykonane z odlewu. Takie rozwiązanie zapewnia większą stabilność, a wewnętrzne wzmocnienie ramy zwiększa wytrzymałość na skręcanie nawet o 25%.
oprac. jj

Fot. firmowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)