Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Nowości Agro Show: Cztery maszyny Agro-Masz

Obrazek

W tym roku firma Agro–Masz zaprezentowała szeroką paletę produkowanych maszyn. Wśród maszyn uprawowych i siewnych były też premierowe maszyny.

Jan Beba30 września 2019, 09:45

Firma Agro—Masz każdego roku stara się pokazywać efekt swoich prac, który jak podkreśla podyktowany jest między innymi opiniami rolników oraz potrzebami związanymi z rolnictwem. Na tegorocznych targach Agro Show mieliśmy okazję zobaczyć 4 nowe produkty spod znaku jaskółki.

Aquila

Pierwszą nowością jest siewnik pneumatyczny do nabudowany Aquila o szerokości 3 metrów. Maszyna, którą mogliśmy obejrzeć na targach Agro Show nabudowana była na agregat talerzowy. Dzięki możliwości konfiguracji zestawu uprawowego mamy możliwość dostosowania maszyny do każdego rodzaju gleby. Konfigurując swój zestaw uprawowo-siewny mamy do wyboru 4 agregaty do nadbudowy:

agregat talerzowy, agregat talerzowy (szybki), agregat zębowy oraz bronę aktywną. Agregaty mają złącza, dzięki którym w łatwy i szybki sposób możemy łączyć i rozłączać agregaty z siewnikiem – pozwala to na swobodę w konfiguracji i przydzielania maszyn do poszczególnych zadań.

Siewnik pneumatyczny firmy Agro–Masz ma podwójnie nitowaną skrzynię o pojemności 1500l. Aparat wysiewający napędzany jest za pomocą silnika elektrycznego i skonstruowany jest tak aby w łatwy sposób umożliwić wymianę wałka dozującego dając tym samym szeroki zakres wyboru wysiewanego materiału. Siewnik posiada również hydrauliczną regulację docisku redlic i głębokości siewu.

Hestile

Ugniatanie, rozkruszanie, wyrównywanie i zagęszczenie gleby to główne zadania wału posiewnego Hestile. Wał posiewny można stosować na gruntach ornych, użytkach zielonych i glebach torfowych. Zabieg ten poprawia krzewienie roślin,

zwiększa podsiąkanie wody i niszczy chwasty grubołodygowe.

Grizzly

Wielozadaniowy agregat Grizzly znajduje swoje zastosowanie w uprawie bezorkowej. Maszyna ma cechy brony talerzowej oraz agregatu podorywkowego dzięki czemu możliwe jest dokładne spulchnienie i wymieszanie resztek pożniwnych podczas jednego przejazdu. Agregat składa się z czterech sekcji roboczych. Pierwsza sekcja to 2 rzędy talerzy uprawowych, tuż na nimi znajdują się 3 rzędy zębów zabezpieczone systemem non-stop, następnie rząd talerzy zagarniających oraz wał ugniatający.

Runo

Duża przepustowość, aktywne zabezpieczenia, możliwość głębokiej, jak i płytkiej uprawy ścierniska to, jak zaznacza producent argumenty agregatu Runo. Zestawienie pazurów w trzech sekcjach z obustronnymi lemieszami oraz długą odkładnią zestrojoną pod odpowiednim kątem do podłoża pozwoli uzyskać dobre i intensywne wymieszanie resztek pożniwnych. Mając możliwość pracy również po zdemontowaniu lemieszy, osiągamy większe głębokości robocze. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu odległości między belkami oraz prześwitowi nad ziemią uzyskasz doskonałe efekty pracy w każdych warunkach.

Firma zamontowała zabezpieczenia non-stop elementów roboczych – system podwójnych sprężyn zabezpieczających każdy pazur. Efekt lepszego wymieszania oraz wyrównania uprawianego pasa możliwe są dzięki pracy zębatych talerzy zestawionych przeciwlegle i mocowanych na ramionach zabezpieczonych elastomerami. Regulowany hydraulicznie wał oponowy służy do zagęszczania spulchnionej gleby w trosce o równomierne wschody. Duże znaczenie ma fakt, że elastyczna guma jest mało podatna na oblepianie glebą. Poza tym wał spełnia również funkcję transportową agregatu.

Ponadto firma Pawła Nowaka nieustannie pracuje nad poprawą dotychczasowych produktów. W tym roku celem producenta maszyn rolniczych było m.in. udoskonalenie siewnika SN300. Najważniejsze zmiany to:

- zwiększony wybór redlic,

- możliwość wyboru ilości redlic (20 lub 24),

- możliwość wyłączenia siewu w sposób mechaniczny,

- dodana hydrauliczna regulacja głębokości pracy w agregatach talerzowym i zębowym do nadbudowy,

- zwiększony wybór wałów

- zwiększona możliwość regulacji ekranów bocznych.1 z 4
Nabudowany Aquila o szerokości 3 metrów.

Nabudowany Aquila o szerokości 3 metrów.

2 z 4
Ugniatanie, rozkruszanie, wyrównywanie i zagęszczenie gleby to główne zadania wału posiewnego Hestile.

Ugniatanie, rozkruszanie, wyrównywanie i zagęszczenie gleby to główne zadania wału posiewnego Hestile.

3 z 4
Wielozadaniowy agregat Grizzly znajduje swoje zastosowanie w uprawie bezorkowej.

Wielozadaniowy agregat Grizzly znajduje swoje zastosowanie w uprawie bezorkowej.

4 z 4
Duża przepustowość, aktywne zabezpieczenia, możliwość głębokiej, jak i płytkiej uprawy ścierniska to, jak zaznacza producent argumenty agregatu Runo.

Duża przepustowość, aktywne zabezpieczenia, możliwość głębokiej, jak i płytkiej uprawy ścierniska to, jak zaznacza producent argumenty agregatu Runo.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)