Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Nowości Agro Show: Nowa belka od Berthoud

Obrazek

Z myślą o przeznaczeniu dla opryskiwaczy o mniejszych wymiarach gabarytowych i ułatwieniu transportu, Berthoud wprowadza nową, bardziej kompaktową belkę, przeznaczoną do opryskiwaczy przyczepianych. Jej krajową premierę mieliśmy w trakcie AgroShow.

Jan Beba2 października 2019, 09:57

Nowa belka Axiale B3 jest wykonana ze stali, z 3-częściowym składaniem, wbudowana w gabaryt opryskiwacza przyczepianego Vantage. Belka ma zwartą konstrukcję. Jest ułożona po bokach zbiornika i nie wystaje ani z przodu ani powyżej niego. Jednocześnie obniża środek ciężkości opryskiwacza. Jak zaznacza firma Berthoud główna korzyść płynąca z zastosowania belki, to zmniejszenie rozmiarów transportowych. Belki nie wystają ponad kabinę, a to ułatwia manewrowanie ciągnikiem.

Belka korzysta z zalet trójkątnej budowy, która zapewnia jej solidność i ochronę armatury do oprysku: rurek, głowic i rozpylaczy. Axiale B3 dysponuje zawieszeniem na centralnej osi i podwójnym mechanizmem chroniącym ją przez wykonywaniem ruchów tył-przód, dzięki czemu jej zachowanie jest optymalne zarówno podczas pokonywania zakrętów jak i w trakcie pracy na zboczach czy na płaskim terenie. Przeguby belki mają duże rozmiary a każde ramię jest zaopatrzone w układ blokujący je w pracy, co zapewnia belce dobrą stabilność i trwałość.

Belka Axial ztrzema ramionami jest dostępna dla opryskiwaczy Vantage w szerokościach 24, 27, 28, 30, 32 i 33 m. W najbliższej przyszłości, belka będzie również możliwa do zaproponowania dla opryskiwaczy Tracker 3200 litrów.1 z 3
Nowa belka Axiale B3 jest wykonana ze stali, z 3-częściowym składaniem,

Nowa belka Axiale B3 jest wykonana ze stali, z 3-częściowym składaniem,

2 z 3
przegub nowej belki Axiale B3

przegub nowej belki Axiale B3

3 z 3
tylna ramka nowej belki Axiale B3

tylna ramka nowej belki Axiale B3

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)