Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Nowości Agro Show: Nowa belka od Berthoud

Obrazek

Z myślą o przeznaczeniu dla opryskiwaczy o mniejszych wymiarach gabarytowych i ułatwieniu transportu, Berthoud wprowadza nową, bardziej kompaktową belkę, przeznaczoną do opryskiwaczy przyczepianych. Jej krajową premierę mieliśmy w trakcie AgroShow.

Jan Beba2 października 2019, 07:57

Nowa belka Axiale B3 jest wykonana ze stali, z 3-częściowym składaniem, wbudowana w gabaryt opryskiwacza przyczepianego Vantage. Belka ma zwartą konstrukcję. Jest ułożona po bokach zbiornika i nie wystaje ani z przodu ani powyżej niego. Jednocześnie obniża środek ciężkości opryskiwacza. Jak zaznacza firma Berthoud główna korzyść płynąca z zastosowania belki, to zmniejszenie rozmiarów transportowych. Belki nie wystają ponad kabinę, a to ułatwia manewrowanie ciągnikiem.

Belka korzysta z zalet trójkątnej budowy, która zapewnia jej solidność i ochronę armatury do oprysku: rurek, głowic i rozpylaczy. Axiale B3 dysponuje zawieszeniem na centralnej osi i podwójnym mechanizmem chroniącym ją przez wykonywaniem ruchów tył-przód, dzięki czemu jej zachowanie jest optymalne zarówno podczas pokonywania zakrętów jak i w trakcie pracy na zboczach czy na płaskim terenie. Przeguby belki mają duże rozmiary a każde ramię jest zaopatrzone w układ blokujący je w pracy, co zapewnia belce dobrą stabilność i trwałość.

Belka Axial ztrzema ramionami jest dostępna dla opryskiwaczy Vantage w szerokościach 24, 27, 28, 30, 32 i 33 m. W najbliższej przyszłości, belka będzie również możliwa do zaproponowania dla opryskiwaczy Tracker 3200 litrów.


1 z 3
Nowa belka Axiale B3 jest wykonana ze stali, z 3-częściowym składaniem,

Nowa belka Axiale B3 jest wykonana ze stali, z 3-częściowym składaniem,

2 z 3
przegub nowej belki Axiale B3

przegub nowej belki Axiale B3

3 z 3
tylna ramka nowej belki Axiale B3

tylna ramka nowej belki Axiale B3

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy