Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Nowy ciągnik w ofercie Landini

Obrazek

Landini poszerza swoją ofertę o ciągniki o mocy ponad 300 KM.

Krzysztof Gębski11 maja 2023, 13:00
Podczas targów Agrotech Kielce 2023 po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany został ciągnik Landini Serie 8 V-SHIFT.
Nowy ciągnik włoskiego producenta dostępny jest w 2 modelach o mocach 273 i 313 KM, dostarczanych przez 6-cylindrowe silniki Betapower Fuel Efficiency o pojemności 6,7 litra, wyposażone w elektronicznie sterowaną turbosprężarkę o zmiennej geometrii eVGT oraz system oczyszczania spalin SCR, w pełni zgodny z przepisami Stage V. Mocną stroną ciągnika jest bezstopniowa skrzynia biegów z czterema zakresami, prędkość 40 km/h Eco przy 1300 obr./min i prędkość 50 km/h Eco przy 1600 obr./min.
Ciągnik wyposażony jest w panoramiczną kabinę Première, opartą na 4 słupkach, z dobrą widocznością w każdym kierunku. Fotel operatora ma zawieszenie pneumatyczne z automatyczną regulacją wysokości oraz oparcie z ogrzewaniem i wentylacją. W prawym podłokietniku znajdują się wszystkie główne elementy sterujące, a wielofunkcyjny joystick EasyPilot ma ergonomiczny uchwyt i przejrzyste funkcje.
Ponadto Serie 8 V-SHIFT może być przygotowany do systemu prowadzenia satelitarnego (PSM) lub w pełni wyposażony w system PSM (Precision Steering Management). Może być również wyposażony w system zarządzania flotą i zdalnej diagnostyki Landini, umożliwiający monitorowanie kluczowych działań floty ciągników w dowolnym czasie i miejscu na świecie. Wykorzystując protokoły IoT (Internet of Things), wszystkie informacje dotyczące aktywności floty, takie jak geolokalizacja, zużycie paliwa, poziomy, temperatury i sesje robocze są dostępne za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego. Pozwala to na monitorowanie stanu operacyjnego ciągników i stałą kontrolę ich wydajności.

fot. Beba


Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)