Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Nowy odbiornik StarFire 7000

Obrazek

Nowy odbiornik StarFire 7000 firmy John Deere umożliwia przejście na rozwiązania rolnictwa precyzyjnego bez konieczności korzystania z dodatkowego sprzętu. Odbiornik oferuje dokładność sygnału RTK na poziomie +/- 2,5 cm.

Krzysztof Gębski23 marca 2022, 18:00

Coraz więcej rolników chce korzystać z precyzji RTK, ale bez ponoszenia większych inwestycji początkowych. Firma John Deere zaoferowała nowy odbiornik StarFire 7000 z nowym sygnałem korekcyjnym StarFire RTK. Sygnał można w łatwym sposób aktywować, kupując licencję odnawialną bez konieczności inwestowania w dodatkowy sprzęt lub aktywację.


Jak informuje producent, czas pobierania sygnału wynosi mniej niż 10 minut, co pozwala na szybsze rozpoczęcie pracy w terenie, niż miało to miejsce wcześniej. Powtarzalność w zakresie zarejestrowanych granic pola wynosi co najmniej pięć lat, dzięki czemu można tworzyć linie prowadzenia i trasy w tym samym miejscu na potrzeby kolejnych upraw. `Granice pola można wykorzystywać w celu precyzyjnego i automatycznego włączania oraz wyłączania sekcji belki opryskowej.

 

 

Nowy odbiornik, podobnie jak poprzednie modele, oferuje w standardzie bezpłatny sygnał korekcyjny SF1 i można go zmodernizować do mobilnej oraz radiowej wersji RTK. Odbiornik StarFire 7000 oprócz sygnałów GPSGLONASS odbiera sygnały systemów nawigacji satelitarnej GalileoBeidou. Pozwala to bez dodatkowych kosztów uzyskać większą moc sygnału i niezależność od czynników zakłóceniowych, wynikających na przykład z zacienienia przez drzewa.

Odbiornik jest dostępny w wersjach uniwersalnej/przenośnejzintegrowanej. Wersja zintegrowana jest fabrycznie wbudowana bezpośrednio w dach maszyny, natomiast odbiornik uniwersalny umożliwia elastyczne zastosowanie. Dzięki uchwytom po bokach można go przenosić z jednej maszyny do drugiej lub do innego narzędzia. Odbiornik może współpracować z nowymi i eksploatowanymi już maszynami.

 

W celu zmniejszenia ryzyka kradzieży, John Deere umożliwia użytkownikom skonfigurowanie kodu PIN. Kod PIN można zdefiniować na potrzeby dwóch poziomów dostępu, na przykład dla administratora i operatora. Dostępne jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci zestawu z mechaniczną blokadą, a odbiornik można zdemontować po zakończeniu pracy i bezpiecznie przechowywać do następnego użycia.

 

Nowy odbiornik StarFire 7000 w wersji zintegrowanej będzie można zamawiać z nowymi kombajnami serii X z roku modelowego 2023. Jako rozwiązanie uniwersalne do montażu u klienta będzie dostępny w sezonie zimowym 2022/23.

 Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)