Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Opony na grubym lodzie

18.06.2017

Drukuj

Opony na grubym lodzie

Artykuł dostępny

Nawet lepiej, że informacja ta dotarła do nas w czerwcowe upały, bo lód w takie dni ma właściwości kojące. Kto wpadł na taki pomysł? Mitas, Rostselmash i magazyn National Geographic. Właśnie te marki zainicjowały ekspedycję, mającą podnieść świadomości wyjątkowości ekosystemu jeziora Bajkał w Rosji.

r e k l a m a

W marcu 2017 r. miała miejsce niecodzienna sesja filmowo-fotograficzna przy minus 25 stopniach C. Do tego zadania wystawiono ciągnik Versatile 2375 na bliźniaczym ogumieniu Mitas 520/85R42 AC85. Chodziło o to, aby pokazać, że opony Mitas mogą pracować w trudnych warunkach. W marcu lód na jeziorze Bajkał miał grubość ok. 1 metra, więc nie było obaw, że załamie się pod ważącym 11 690 kg traktorem Rostselmash o szerokości 5,5 m

Mitas i Rostselmash to wieloletni partnerzy biznesowi. Mitas, należący do grupy Trelleborg jest na rynku rosyjskim dostawcą oryginalnego wyposażenia ciągników uniwersalnych oraz sprzętu z górnej półki w opony. Ogumienie AC85 wykorzystane do ekspedycji na jeziorze Bajkał, to opona radialna o takiej charakterystyce, która pozwala stosować je na polu i drodze. Charakterystyczną cechą opony Mitas AC85 jest duża powierzchnia styku, aby zapewnić lepszą trakcję.

Warto dodać, że Mitas produkuje i dystrybuuje opony pod własną marką i Cultor. Producent ma trzy zakłady w Republice Czeskiej, po jednym w Serbii, w Słowenii i w Stanach Zjednoczonych.
oprac. jj

Fot. firmowe

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

Galeria zdjęć

Traktor Rostselmash z oponami Mitas na jeziorze Bajkał - marzec 2017 r.
Traktor Rostselmash z oponami Mitas na jeziorze Bajkał - marzec 2017 r.
Traktor Rostselmash z oponami Mitas na jeziorze Bajkał - marzec 2017 r.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii