Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Opony specjalnie do tractor pullingu – Mitas przygotowany na zawody

Przeciąganie sukcesywnie obciążanej przyczepy przez traktor, czyli tractor pulling, wymaga potężnej mocy ciągnika i niezawodnych opon. Czeski Mitas przygotował ogumienie specjalnie do zawodów.

Jan Józefowicz4 marca 2022, 12:13

Czeski Mitas należący do koncernu Trelleborg przygotował nową oponę PowerPull 01 do zawodów w tractor pullingu. Model w rozmiarze 24,5-32 jest jednym z najczęściej używanych rozmiarów w ciągnikach startujących w zawodach.

Potężna moc

Nowa opona jest drugą oponą Mitas PowerPull 01 stworzoną w celu zapewnienia solidnego napędu, po cieszącej się dużym powodzeniem wersji 30.5L-32 wprowadzonej na rynek w 2016 roku. Zaprojektowana z myślą o napędzie na tylne koła i ekstremalnych obciążeniach, opona o śliskiej powierzchni nie ma wzoru bieżnika. Konstrukcja opony została opracowana na podstawie wieloletniego doświadczenia w projektowaniu i produkcji opon do ciągników o dużej mocy.

Mitas ma długą historię w zawodach w przeciąganiu traktorów, współpracuje z kilkoma ekipami przeciągającymi i wieloma zespołami, które rywalizowały na oponach Mitas PowerPull 01. Od 2014 roku Mitas jest partnerem European Tractor Pulling Committee (ETPC), organizacji stojącej za europejską serią zawodów Eurocup.

Ekstremalne obciążenia

Pavel Kott, product manager opon rolniczych Mitas, mówi: "Ciągnięcie ciągnika to ekstremalny sport, który naprawdę wystawia opony na próbę. Produkcja odpowiednich opon to wymagająca praca, a Mitas jest tu po to, aby wspierać wszystkich naszych klientów na całym świecie w tym wyjątkowym sporcie. Dzięki dwóm nowym rozmiarom możemy pokryć opony do najbardziej popularnych ciągników startujących w zawodach i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak dobrze będą się spisywać w nadchodzących zawodach."

opr. jj

fot. Mitas


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ