Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Podbieracz marki New Holland

16.04.2017

Drukuj

Podbieracz marki New Holland

Artykuł dostępny

W palecie maszyn New Holland do dwufazowego zbioru roślin z pokosu, po uprzednim ścięciu kosiarką pokosową, np. rzepaku, gorczycy, grochu, gryki i traw nasiennych, pojawił się heder 790CP Pickup. Taki sprzęt można stosować, gdy trzeba zebrać zachwaszczone i łatwo osypujące się rośliny.
Producent proponuje dwa modele podbieracza: 790C12 i 790C15 o szerokościach roboczych odpowiednio 3,65 m i 4,57 m. Sprzęt przystosowany jest do pracy z kombajnami z serii CR, CX oraz starszymi modelami - CS i CSX. Heder zbudowany jest na bazie dwóch kaskad taśm, z których jedna służy do podbierania materiału z podłoża, a druga transportuje materiał pod podajnik ślimakowo-palcowy.
Na podbieraczu jest taśma z delikatnymi palcami z tworzywa, dzięki którym działa on na materiał od spodu. Palce podbierają materiał na taśmę gumową, prowadząc go do kombajnu. Firma wyjaśnia, że takie rozwiązanie minimalizuje straty materiału, który mógłby się osypać.
Specjaliści produktowi New Holland podkreślają, że 790CP Pickup pozwala zwiększyć wydajność pracy. Podbieranie materiału zespołem żniwnym z kosą tnącą stwarza warunki, w których ziarno osypuje się na glebę. Co więcej, stykając się stale z nierównościami podłoża – sprzęt jest narażony na uszkodzenia. Każda awaria zespołu żniwnego podczas pracy powoduje zatrzymanie maszyny i przestój. Specjalny kształt 790CP Pickup minimalizuje podatność sprzętu na awarie. Przystawka  znajduje się na odpowiedniej wysokości wobec podłoża, a styk z nim mają tylko palce podbieracza, co pozwala na pracę nawet z prędkością do 15 km/h. Masa węższego podbieracza wynosi 1405 kg, a szerszy jest cięższy o 40 kg.
oprac. jj

r e k l a m aFot. Józefowicz, firmowe

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

Galeria zdjęć

Nowy podbieracz marki New Holland.
Nowy podbieracz marki New Holland.
Nowy podbieracz marki New Holland.
Nowy podbieracz marki New Holland.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii