Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Półzawieszany pług do orki po caliźnie

Obrazek

Firma Amazone oferuje teraz półzawieszany Tyrok 400 w wersji on-land, czyli do orki po caliźnie. 

Krzysztof Gębski11 maja 2023, 12:00
Zaletą orki po caliźnie jest zmniejszony nacisk na podłoże, dzięki dużej powierzchni nacisku szerokich opon ciągnika i możliwości obniżenia ciśnienia w ogumieniu na czas pracy. W ten sposób występuje znacząca redukcja ubijania gleby, co zapobiega powstawaniu podeszwy płużnej. Do tego tryb orki po caliźnie zapewnia lepszą linię uciągu, dzięki mniejszemu ściąganiu na boki i skuteczniejszemu przenoszeniu sił.

Pług Tyrok Onland ma masywną czworokątną ramę o wymiarach 200 × 150 × 10 mm, wykonaną ze stali o podwyższonej wytrzymałości, dzięki czemu wyróżnia się wysoką stabilnością. Decydująca przewaga nad kwadratową ramą polega na tym, że prostokątna rama nie wygina się nawet przy twardym podłożu. Zapewnia to równomierną głębokość roboczą na całej długości i szerokości, co ma duże znaczenie, zwłaszcza przy większych szerokościach roboczych.
Pług dostępny jest z 7, 8 lub 9 korpusami i przeznaczony do współpracy z ciągnikiem o mocy do 400 KM. Onland jest standardowo wyposażony w mechaniczną regulację szerokości pracy. Opcjonalnie szerokość regulowana można być hydraulicznie. Model wyróżnia system SmartTurn do szybkiego zawracania na poprzeczniaku oraz korpus pługa SpeedBlade z opatentowaną, bardzo dużą piersią odkładnicy.fot. Amazone


Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)