Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Potężne pługi Pöttingera

Obrazek

Pöttinger skonstruował nową generację pługów: Servo T 6000. To półzawieszane pługi oferowane w wersjach Standard i Plus (6 do 9 korpusów), oraz Nova i Plus Nova (6 do 8 korpusów).

Krzysztof Gębski25 stycznia 2022, 18:00

Servo T 6000 został wyposażony w system Traction Control. Jego działanie polega na stałym przenoszeniu ciężaru na tylne koła ciągnika w celu zwiększenia obciążenia tylnej osi, a tym samym zwiększeniu przyczepności. Dzięki temu tylne koła są obciążane dodatkową masą do 1100 kg, a poślizg ciągnika jest minimalizowany, co wpływa na mniejsze zużycie paliwa. Jak podaje producent dzięki systemowi Traction Control nie potrzeba dodatkowego obciążenia tylnej osi, a ciągnik wystarczy wyposażyć jedynie w balast z przodu.

Pług ma zredukowaną ilość punktów smarowania. Dodatkowo wszystkie czubki lemieszy zostały wzmocnione, co wydłuży czas eksploatacji. Półzawieszany pług jest połączony z ciągnikiem przez dolne cięgło z dwoma pozycjami zawieszenia. Dzięki temu pług może współpracować z ciągnikami o różnej geometrii zaczepu. Długi dyszel zapewnia więcej wolnej przestrzeni podczas manewrowania i w wąskich przejazdach. Ustawienia pracy na nowym pługu przeprowadza się w dość prosty sposób. Głębokość robocza jest regulowana przez założenie klipsów na półzawieszanym kole. Szerokość pierwszej skiby przestawia się przy pomocy śruby rzymskiej, która znajduje się na stabilizatorze - lub opcjonalnie hydraulicznie. W przypadku pługów Plus i Plus Nova, szerokość robocza, za dopłatą, może być regulowana hydraulicznie.

Pługi Nova i Plus Nova są też wyposażone w hydrauliczne zabezpieczenie przeciw kamieniom z regulowaną siłą wyzwalania do 2200 kg, które chroni pług przed uszkodzeniami. Nowy pług jest oferowany z rozstawem korpusów 120 cm i wysokością ramy 80 cm lub w opcji 90 cm. Proste regulacje wszystkich istotnych elementów odbywają się ze wsparciem hydrauliki i są łatwo dostępne. W nowym pługu firmy Pöttinger została zmieniona także konstrukcja ramy, tak aby siły przenoszone były prostoliniowo. Dzięki temu, siła ciągu traktora jest wykorzystana efektywniej. Nowa koncepcja budowy pługa ma chronić dodatkowo wszystkie łożyska i części konstrukcyjne.

 

Niedawno w serwisie YouTube opublikowano film z pracy nowego pługa w jednym z gospodarstw w Czechach:Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)