Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Potężny opryskiwacz – 12 tys. l

Obrazek

Wystarczy stanąć przy opryskiwaczu Amazone UX 11200, aby poczuć respekt do wielkości tej maszyny.

Jan Józefowicz30 grudnia 2015, 07:31

Podczas projektowania zbiornika o tak dużej pojemności (12 tys. l) zadbano, aby zachować dobrą stateczność w trakcie transportu i oprysków. Ważne było uzyskanie niskiego środka ciężkości. Podczas jazdy przydaje się także hydropneumatyczna amortyzacja osi z regulacją poziomu i nadążnym układem kierowania. Aby można było bezpiecznie jeździć z prędkością do 40 km/h maszyna ma hamulec pneumatyczny i regulator ALB.
Geometria zbiornika jest taka, że resztki cieczy roboczej stanowią mniej niż 20 l. Wewnętrzne ścianki zbiornika są gładkie, więc nie ma problemów z szybkim jego myciem. Łączna powierzchnia zbiorników na czystą wodę to 900 l. Dostęp do filtrów, zaworów i elementów obsługowych jest wygodny, a podczas zmierzchu przydaje się oświetlenie LED zamontowane pod osłoną.

Pompy tłokowo-membranowe w wersji wielocylindrowej zapewniają wysoką wydajność zasysania inżektorowego przez 4-calowe przyłącze (900 l/min). Dla mniej przezornych użytkowników ważne może być to, że kompaktowe pompy są odporne na pracę na sucho. Opcjonalnie dla napędu wałkiem przegubowym można wyposażyć UX 11200 w hydrauliczny napęd pomp, który obsługuje je niezależnie od prędkości obrotowej silnika.

Pojemniki po środkach chemicznych myje dysza rotacyjna, co sprawia, że opróżniana jest cała zawartość opakowania. Oczywiście rozwadniacz jest szczelnie zamykany, więc podczas pracy oraz transportu nie wnikają do niego zanieczyszczenia i płyn nie wydostaje się na zewnątrz.
Wyzwaniem było stworzenie lekkiej belki polowej o szerokości do 40 m. Uzyskano to przez zastosowanie mocnych profili. Belkę można określić mianem kompaktowej, bo jej szerokość transportowa wynosi 2,8 m. Wysokość belki można ustawiać od 50 do 250 cm. W opcji dostępny jest układ DistanceControl do automatycznego prowadzenia jej nad polem.
opr. jj

Fot. firmowe1 z 1
Opryskiwacz Amazone UX 11200 to potężny sprzęt o dopuszczalnej masie całkowitej 23 t

Opryskiwacz Amazone UX 11200 to potężny sprzęt o dopuszczalnej masie całkowitej 23 t

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)