Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Pöttinger rozbudowuje centrum technologiczne

Obrazek

Pöttinger powiększa swoje austriackie centrum testów, TIZ 3. Firma inwestuje w nowoczesny ośrodek badań i rozwoju sprzętu rolniczego.

1 lutego 2022, 08:00

Centrum badań za 6 mln euro

Centrum Technologii i Innowacji – TIZ – w Grieskirchen w Austrii, należy do najnowocześniejszych centrów testujących elementy konstrukcyjne w Europie.

W TIZ 3 dzięki inwestycji za ok. 6,3 mln euro powstanie nowy budynek z halą o powierzchni 1800 metrów kwadratowych i przestrzenią biurową. Uroczyste wbicie łopat miało miejsce 11 stycznia br., a zakończenie budowy TIZ 3 zaplanowano w grudniu 2022 r.

Serce firmy na światowym poziomie

,,Centrum Technologii i Innowacji (TIZ) jest sercem firmy Pöttinger pod względem zapewnienia wysokiej jakości. Od 18 lat są tu testowane maszyny pod kątem ich jakości i przydatności do pracy w warunkach zbliżonych do takich, jakie występują na polu. Badania, rozwój i kontrola idą tu ręka w rękę” mówi o rozbudowie Markus Baldinger, członek zarządu Pöttinger ds. Badań, Rozwoju i Cyfryzacji.

Zarząd nie bez dumy twierdzi, że Centrum testów jest w branży maszyn rolniczych jednym z najnowocześniejszych tego typu ośrodków na świecie i cieszy się znakomitą opinią. Przeprowadzane tu testy pozwalają zaoszczędzić czas i koszty nawet do 75% w porównaniu z praktycznymi testami polowymi. Dzięki takim możliwościom w krótkim czasie można przyjrzeć się, jak sobie radzi sprzęt i przetestować żywotność maszyny.

Niezawodne rozwiązania techniczne

Test wytrzymałości części konstrukcyjnych w kilka miesięcy pokazuje realne zużycie w całym okresie eksploatacji maszyny w warunkach naturalnych, gdzie przy dużych maszynach trwa to ponad 5 lat, po pracy do 30 tys. ha.

Celem jest to, aby maszyny marki Pöttinger mogły wykazać się najlepszymi efektami pracy. Jak to osiągnąć? Odpowiedź jest prosta: rozwiązania techniczne muszą być niezawodne. Dodatkowo z nowego centrum będą mogli również korzystać klienci z różnych krajów i branż, jak przemysł lotniczy, budowa maszyn czy elektromobilność.

opr. jj
fot. pöttinger.atWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)