Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Pöttinger Terrasem WaveDisc C4 pod lupą top agrar Polska

Obrazek

Tym razem nasza redakcja przyjrzała się kombinacji uprawowej marki Pöttinger, wyposażonej w sekcję uprawową WaveDisc. Oto jak spisała się podczas ubiegłorocznego siewu rzepaku

Paweł Twardowski25 stycznia 2018, 06:00
Oceniany Pöttinger Terrasem C4 charakteryzował się szerokością pracy wynoszącą 4 m. Maszyna prócz wysiewu nasion pozwala na jednoczesny podsiew nawozu. Z tego powodu zbiornik o pojemności 4 tys. litrów jest dzielony na dwie komory- nasienną i nawozową. Aparaty wysiewające mają napęd elektryczny, a sygnał prędkości załączający je do pracy pochodzi z radaru. Do transportu nasion i granul wykorzystywany jest strumień powietrza wytwarzany przez napędzaną hydraulicznie dmuchawę.

To, co zasługuje na uwagę, to sekcja uprawowa agregatu o nazwie WaveDisc, składająca się z pofalowanych talerzy o średnicy 510 mm. Elementy robocze rozstawione są co 16,7 cm i pojedynczy talerz uprawia wąski pasek gleby bezpośrednio pod redlicę nasienną o nazwie DualDisc. Przy takim rozstawie sekcja uprawowa wzrusza jedynie 27% pasa siewnego. Czy to wystarczy do prawidłowych wschodów?

Odpowiedź na to pytanie znajdziecie Państwo w lutowym wydaniu top agrar Polska na stronie 154.
Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)