Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

PowerGard – gwarancja niezawodności

08.07.2018

Drukuj

PowerGard – gwarancja niezawodności

Artykuł dostępny

Dla nabywcy ciągnika lub kombajnu liczy się przede wszystkim jego niezawodność i wydajność, a także dostęp do maszyny zastępczej w przypadku awarii. To dobry sposób, aby zabezpieczyć się przed przestojami w pracach polowych. John Deere proponuje klientom rozszerzenie ochrony gwarancyjnej PowerGard poza wersję standardową. Chodzi o ograniczenie niespodziewanych kosztów związanych z naprawą. Polega to na zakupie pakietu ochrony pracy maszyny i kontraktu obsługowego. Do tego dochodzi możliwość negocjowania cen części, materiałów eksploatacyjnych i robocizny podczas przeglądów zakontraktowanych przeglądów.

r e k l a m aPowerGard to fabryczna ochrona pogwarancyjna aż dla maszyn 6-letnich. Są trzy warianty PowerGard: dwa podstawowe Maintenance i Protection oraz najwyższy Protection Plus, który obejmuje całą maszynę. W przypadku awarii klient nie musi kontaktować się z firmą ubezpieczeniową, bo decyzję o naprawie podejmuje diler, jak w przypadku standardowej gwarancji.

Pakiety wersji Protection i Protection Plus obejmują naprawy w drugim i kolejnych latach, na które został wykupiony dany pakiet (tylko płatnicy VAT). Pakiet PowerGard Protection obejmuje silnik, przekładnię, układ kierowania i hamulcowy oraz ramę. W wariancie PowerGard Protection Plus dochodzi jeszcze hydraulika, układ elektryczny i kabina. Co ważne, koszt ochrony pogwarancyjne PowerGard może być wliczony w finansowanie całej maszyny.

Polecany artykuł

Elastyczne przyrządy żniwne John DeereIntensywnie pracujący sprzęt wymaga dokładnych przeglądów posezonowych tzw. ExpertCheck. Kontrolną usługę wykonuje ekspert serwisu autoryzowanego dilera. Weryfikuje stopień zużycia części eksploatacyjnych, ocenia stan elementów i miejsc, które budzą jego obawy. Każdy podzespół jest diagnozowany, a części kwalifikowane do dalszej pracy, naprawy lub wymiany. Przegląd Expert Check obejmuje ciągniki, prasy zwijające, sieczkarnie, kombajny i samojezdne opryskiwacze.

Pomocne są także nowoczesne systemy rolnictwa precyzyjnego, pozwalające na oszczędności w zabiegach polowych. Dodatkowymi korzyściami są: automatyczne zbieranie, dokumentowanie i zarządzanie danymi o maszynie, stosowanych środkach produkcji oraz plonie dzięki systemom telematycznym. 

JDLink jest to również narzędzie, które jest podstawą do nowego projektu Ekspert Dauert, czyli przewidywanie usterek w maszynie nie tylko na podstawie pojawiających się kodów błędów. Przewidywanie usterek na podstawie parametrów pracy poszczególnych komponentów maszyny, np. spadek lub wzrost temperatury.

Dzięki zastosowaniu modułu telematyki (MTG), który automatycznie gromadzi i przesyła dane za pośrednictwem sieci komórkowej, możliwe jest monitorowanie parku maszynowego i postępu prac. Istotna jest również zdalna diagnostyka, dzięki której dealer za zgodą rolnika może zdalnie uzyskać dostęp do systemów diagnostycznych maszyny i sprawdzić jej ustawienia zapewniając optymalne parametry pracy. Na przykład zdalny wgląd do monitora maszyny pracującej na polu za biurka właściciela maszyny lub serwisu pozwalają na szybką zmianę ustawień maszyny, gdy operator zapomniał lub jest mniej doświadczony. Dzięki temu operator nie musi czekać na przyjazd specjalisty.

oprac. jj
Fot. firmowe

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

Galeria zdjęć

PowerGard to fabryczna ochrona pogwarancyjna aż dla maszyn 6-letnich.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii