Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Powiew świeżości z POM Brodnica

Obrazek

Zmiana właściciela firmy POM Brodnica zaowocowała nie tylko nowym wyglądem maszyn, a przede wszystkim modernizacją dotychczasowych produktów i rozwojem nowych.

Jan Beba11 kwietnia 2017, 11:34

Należąca do Grupy Krukowiak fabryka Brodnicy rozpoczęła produkcję nowego segmentu maszyn – pługów dłutowych. Ten sprzęt ma zastąpić tradycyjny pług uprawiając glebę bez odwracania skiby. Pług dłutowy może być stosowany zarówno w uprawie tradycyjnej jak i uprawie uproszczonej.

Zaprezentowany po raz pierwszy na wystwie Agro-Tech w Kielcach model miał szerokość roboczą 3 m przy siedmiu zębach roboczych. Każdy ząb ma hydrauliczny bezpiecznik non-stop, a w standardzie firma proponuje zabezpieczenie śrubowe. Głębokość robocza narzędzia regulowana jest hydraulicznie przy wykorzystaniu wału doprawiającego. W ofercie pojawią się także inne szerokości robocze od 2,5 do 4 metrów. W zależności od warunków glebowych tego typu maszyny mogą wymagać ciągników o mocy od 250 KM wzwyż. 

Drugą zaprezentowaną nowością była zmodernizowana wersja siewnika mechanicznego Jota w wersji nabudowanej. W maszynie wprowadzono m.in. nowy sposób zawieszenia redlic i zwiększono ich docisk do ok. 35 kg. Ponadto zastosowano w siewniku nowy system zarządzania ścieżkami technologicznymi, zwiększeniu do 450 l uległa pojemność skrzyni (maksymalnie 800 l z nadstawką). Siewnik oferowany jest do nabudowy na krótkich bronach talerzowych lub agregatach zębowych o szerokości 3 m. Jota ma 24 redlice dwutalerzowe. Maszynę można wyposażyć w system hydraulicznego odciążania oraz sterownik elektroniczny do programowania ścieżek.

Fot. firmowe1 z 2
Mechaniczny siewnik Jota nabudowany na bronie talerzowej.

Mechaniczny siewnik Jota nabudowany na bronie talerzowej.

2 z 2
Pług dłutowy - nowość w ofercie POM Brodnica

Pług dłutowy - nowość w ofercie POM Brodnica

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)