Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Close

Advertisement

Portal partner

Poznaj Serto, nową maszynę Horsch

26.09.2017

Print

Poznaj Serto, nową maszynę Horsch

Advertisement

Nasi wschodni sąsiedzi sukcesywnie poprawiają swoją lokatę w hierarchii najlepszych rynków zbytu firmy Horsch, z szansą by w tym roku objąć pierwszą lokatę. W dalszym ciągu ekstensywne rolnictwo Ukrainy potrzebowało prostego siewnika (bez sekcji uprawowej), którym można pracować z wysoką wydajnością. Właśnie dlatego zespół Michaela Horscha opracował nową maszynę Serto SC o szerokości roboczej 10 i 12 metrów.

Jak zaznaczają przedstawicieli firmy, główne atuty siewnika Serto to monolityczny wał oponowy w połączeniu z ciężką redlicą dwutalerzową. Głównym zadaniem opon jest zapewnienie równych warunków siewu roślin na całej szerokości roboczej wyrównując i zagęszczając rolę. Podobnie jak w przypadku systemu Pronto za każdą oponą biegną dwie redlice siewne w odstępie co 16,6 cm. Nowa redlica zawieszona na parallelogramie przeznaczona jest do siewu w trudnych warunkach, np. w mocno zbrylonej glebie. Łożyska o większej średnicy zapewniaja wyższą stabilność i żywotność. Część wprowadzonych w Serto rozwiązań jest zasługą doświadczenia zdobytego podczas prac konstrukcyjnych nad siewnikiem punktowym Maestro o podobnej szerokości.
 
Pojemność zbiornika Serto wynosi 6000 l. Zbiornik ten ma dwie komory dzielone w stosunku 50:50. W ten sposób można wysiać 6000 l materiału siewnego lub 3000 l nasion i 3000 l nawozu. Trzeci składnik, tj. mikrogranulat można wysiewać przy pomocy opcjonalnego zbiornika o pojemności 300 litrów. Tarcze faliste umieszczone w rzędzie za kołami ciągnika służą do skutecznego spulchniania śladów.

Co istotne, aby rozłożyć lub złożyć maszynę wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Uruchamia on sekwencję kolejnych czynności umożliwiających sprawną konfigurację giganta.

Widziałeś już nasze video "Jakie będą skutki wojny rosyjsko - ukraińskiej dla polskiego rolnictwa? Rolniczy temat odc. 4"?

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: trudne decyzje w skupie. Pszenica w portach już po 1700 zł!

Read

Photos gallery

Za pracę Serto odpowiada monolityczny wał oponowy z ciężką redlicą dwutalerzową.
Serto SC ma szerokość roboczą 10 i 12 metrów.
Aby rozłożyć lub złożyć maszynę wystarczy nacisnąć jeden guzik.

Advertisement

b'\n'

Advertisement

More articles in this category