Reklama zniknie za 11 sekund

Precyzyjna praca z SDF

Obrazek

Agrosky to system precyzyjnego rolnictwa koncernu SDF skupiającego ciągniki Deutz-Fahr, Same i Lamborghini.

Jan Beba13 sierpnia 2015, 16:59

Dzięki temu systemowi ciągniki z grupy SDF mogą skorzystać dedykowanego oprogramowania do obsługi sygnału GPS. Do precyzyjnej pracy można wykorzystać różne satelity systemu GPS, GLONASS i GALILEO, co daje ponad 80 nadajników. Podstawowa dokładność systemu wynosząca 30 cm wystarcza do uprawy, zbioru zbóż czy nawożenia. Nieco lepsza jakość pracy na poziomie 10 cm, co może być pomocna podczas siewu, orki i oprysków. Najwyższą dokładność sięgającą do 2 cm oferuje system RTK. 

Do pracy w ramach Agrosky SDF proponuje różne wyświetlacze. Od prostej wersji VG 25 z belką diodową na górze ekranu z możliwością jej demontażu, po dotykowy iMonitor 2.0 z ekranem o przekątnej 8 cali (VG 50). Rozwiązania te oferują mapowanie pola, wyznaczanie granic co ułatwia planowanie pracy. Bardziej zaawansowane systemy sterowania z serii AS z dotykowym monitorem o przekątnej 8 lub 12 cali umożliwia tworzenie map pokrycia pola, eksport danych i raportów do dalszej obróbki w komputerze. Zarówno w systemie AS jak i najbardziej rozbudowanym PS możliwe jest automatyczne prowadzenie maszyny po polu. Oprogramowanie PS zgodne jest ze standardem ISOBUS. W ciągniku można zastosować elektryczna kierownicę ES-1 zapewniającą szybką reakcję układu kierowniczego z dokładnością do 2 cm. Nieodłącznym elementem systemu jest antena SRC-40, która najlepiej zamontować na dachu ciągnika. beb

 

Fot. firmowe

 1 z 1
Agrosky to system precyzyjnego rolnictwa koncernu SDF, który skupia ciągniki Deutz-Fahr, Same i Lamborghini.

Agrosky to system precyzyjnego rolnictwa koncernu SDF, który skupia ciągniki Deutz-Fahr, Same i Lamborghini.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)