Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Pronar otworzył centrum wystawowe

Obrazek

Pronar to firma z dużym potencjałem. Potwierdzają to chociażby dwie nowe hale i plac ekspozycyjny na terenie fabryki w Siematyczach. Na powierzchni ponad 10 ha można zobaczyć wszystkie produkty krajowego producenta z sektoru maszyn rolniczych, komunalnych i dynamicznie rozwijającego się segmentu maszyn recyklingowych.

8 czerwca 2021, 17:30
- Do tej pory to my jeździliśmy na największe światowe targi do Hanoweru, Monachium czy Paryża pokazywać swój sprzęt  - mówił otwierając wystawę Sergiusz Martyniuk, prezes Rady Właścicieli Pronaru. - Płaciliśmy za to bardzo grube pieniądze, ponieważ roczna skala opłat sięgała od 4 do 5 milionów złotych. Zrodziła się więc idea innowacyjnego podejścia do wystawy i promowania swojego towaru w Europie i na świecie, ale wymagało to bardzo poważnych przygotowań. Zaczęliśmy kilka lat wstecz, od budowy własnego lotniska i kupowania kolejnych własnych samolotów. Aby móc sprowadzić klientów, którzy interesują się konkretnym sprzętem do nas – mówi Martyniuk.
Sytuacja związana z pandemią potwierdza, że innowacyjne podejście firmy Pronar do promocji swoich wyrobów na terenie jednej z fabryk ma sens. Firma dysponuje także własnym lotniskiem i flotą niewielkich samolotów pasażerskich, więc bez problemu może podejmować w każdej chwili klientów z każdego zakątka świata.


Trzy nogi Pronar
W asortymencie maszyn produkowanych przez Pronar można wyróżnić trzy segmenty: maszyny dla rolnictwa, dla firm komunalnych i najnowsza i dynamicznie rozwijająca się część to maszyny do recyklingu.
Centrum Wystawowe Pronar składa się z dwóch części. Pierwszą tworzy ogromny plac, gdzie na ponad 10 hektarach ustawiono kilkaset maszyn.  Druga część Centrum Wystawowego stanowią dwie hale poświęcone technologii i komponentom. Dla ułatwienia zwiedzającym plac podzielono na sektory odpowiadające rodzinom produktów firmy: od ponad 130 modeli przyczep różnej konstrukcji i przeznaczenia, poprzez maszyny rolnicze i komunalne, aż po najnowocześniejsze rozwiązania recyklingowe: rozdrabniacze, przesiewacze, przenośniki taśmowe i kanałową prasę belującą. Odwiedzający mogą się z nimi dokładnie zapoznać, aby upewnić się czy dokładnie spełnią oczekiwania podczas codziennej pracy.


To nie koniec inwestycji
Plany Pronaru dotyczące Centrum Wystawowego nie zostały jeszcze do końca zrealizowane. Jeszcze w tym roku na terenie fabryki w Siemiatyczach obok placu ekspozycji maszyn będzie można zobaczyć maszyny recyklingowe w pracy. zobaczyć w akcji. To właśnie tam będą odbywały się dynamiczne pokazy pracy sprzętu dedykowanego branży odpadowej.
To innowacyjne podejście do prezentacji tak specjalistycznych maszyn recyklingowych jest unikalne na skalę światową. Dzięki tej inwestycji fabryka Pronar może jednego dnia podejmować gości zaineresowanych np. kruszarkami i przesiewaczami bębnowymi, a następnego dnia klientów zainteresowanych np. segregacją odpadów plastikowych.
Inwestycja Proanru pozwoli klientom z całego świata zobaczyć maszyny w pracy z różnego rodzaju materiałem: odpadami organicznymi, drewnem, biomasą, papierem, tworzywami sztucznymi czy też odpadami wielkogabarytowymi. Poligon jest rozwiązaniem unikatowym w skali Europy, a poza zainteresowaniem potencjalnych nabywców posłuży również do prowadzenia szkoleń z obsługi i optymalnego wykorzystania maszyn.


Dwie hale
W zadaszonej części ekspozycji poświęconej maszynom można bliżej zapoznać się z ich budową. W przypadku maszyn komunalnych zobaczyć np. wały kosiarek bijakowych, wykonane z różnych materiałów lemiesze czy szczotki wykorzystywane w zamiatarkach. Cześć poświęcona maszynom recyklingowym to m. in. elementy robocze przesiewaczy (bębny) i rozdrabniaczy (wały), silniki oraz makieta opracowywanych przez inżynierów Pronaru stacjonarnych linii do przetwarzania odpadów. Z kolei ekspozycja poświęcona maszynom rolniczym to „rozłożone na części” przyczepa i kosiarka dyskowa, których wszystkie elementy firma wytwarza sama. Niebawem firma zamierza dostosowywać swoje maszyny do wymogów stawianych im w dobie rolnictwa precyzyjnego.
Firma nie rozwijałaby się tak dynamicznie, gdyby nie bogate zaplecze naukowo-techniczne, na czele z Centrum Badawczo-Rozwojowym, które na swoim stoisku pokazuje jak konkretne badania przekładają się na coraz większą jakość komponentów i maszyn oraz narzędziownia odpowiedzialna z opracowywanie oprzyrządowania i optymalnej technologii procesów wytwórczych.


Hala poświęcona produktom Pronar
Halowa część ekspozycji ta także prezentacja osiągnięć Pronaru w dziedzinie produkcji komponentów, a w szczególności kluczowych elementów maszyn, jak np. pneumatyka i hydraulika, którą firma produkuje nie tylko na potrzeby własnych rozwiązań (np. przyczep), ale też eksportuje do licznych krajów. Osobne ekspozycje mają również stalowe profile burtowe, w które Pronar zaopatruje blisko 90 proc. polskiego rynku oraz tworzywa sztuczne w szerokiej gamie: od małych elementów izolacyjnych, poprzez zbiorniki paliwa do nawet 20 000 l.


Hala poświęcona felgom i podwoziom
Druga, mniejsza z hal jest poświęcona osiom i układom jezdnym, gdzie można zobaczyć również układy gąsienicowe montowane w maszynach recyklingowych oraz kołom tarczowym, które są prawdziwą dumą Pronaru – firma zajmuje dziś w ich produkcji drugie miejsce na świecie. Układy gąsienicowe montowane w potężnych maszynach recyklingowych to także w 100% konstrukcja inżynierów Pronaru. Wszystkie komponenty do ich budowy wytwarzane są w fabrykach podlaskiego producenta.


1 z 6
Centrum Wystawowe Pronar w Siemaityczach.

Centrum Wystawowe Pronar w Siemaityczach.

2 z 6
Centrum Wystawowe Pronar w Siemaityczach.

Centrum Wystawowe Pronar w Siemaityczach.

3 z 6
Otwarcia Centrum Wystawowego w Siemiatyczach dokonał m.in. Jarosław Gowin wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii.

Otwarcia Centrum Wystawowego w Siemiatyczach dokonał m.in. Jarosław Gowin wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii.

4 z 6
Centrum Wystawowe Pronar w Siemaityczach.

Centrum Wystawowe Pronar w Siemaityczach.

5 z 6
Centrum Wystawowe Pronar w Siemaityczach.

Centrum Wystawowe Pronar w Siemaityczach.

6 z 6
Centrum Wystawowe Pronar w Siemaityczach.

Centrum Wystawowe Pronar w Siemaityczach.

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)