Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Przyszłość techniki rolniczej walczy o nagrody Agritechnica 2022

Obrazek

Po raz pierwszy DLG wybierze pięć pionierskich osiągnięć i przyszłościowych wizji w technice rolniczej. Które firmy i osiągnięcia są nominowane do nagród Agritechnica 2022?

Jan Józefowicz11 lutego 2022, 09:45

DLG po raz pierwszy wręczy pięć nagród w dziedzinie koncepcji DLG-Agrifuture za pionierskie prace w zakresie inżynierii rolniczej i wizje przyszłości.
W finale eksperci DLG określią, co w najbliższych 5-10 latach ma realną szansę na wdrożenie do produkcji, koncentrując się na możliwościach technicznych i oczekiwaniach rynku.

Nagrody za koncepty

W ten sposób DLG podkreśla swoje dążenie do prezentowania na targach Agritechnica nie tylko produktów dostępnych już na rynku, ale również pionierskich pomysłów, które wytyczają kierunki przyszłym rozwiązaniom m.in. w produkcji roślinnej.

Mimo to nie wszystkie pomysły i koncepcje ziszczą się ostatecznie w postaci gotowego produktu. W niektórych przypadkach czynniki techniczne lub prawne utrudniają ich wprowadzenie na rynek techniki rolniczej.

Nowatorskie pomysły inspirują branżę

Na całym świecie inżynierowie pracują nad rozwiązaniami technicznymi. Dzięki swoim wizjonerskim umiejętnościom w zakresie inżynierii rolniczej dostarczają inspiracji dla przyszłej rentowności globalnej produkcji roślinnej.  

Nominowane do nagrody DLG-Agrifuture 2022 rozwiązania 

  1.  Zautomatyzowany system zbioru owoców, Kubota Germany

  2. System wizyjny Bosch do zastosowań pozadrogowych, Robert Bosch

  3. Wspólna mapa pracy dla bezprzewodowej komunikacji w terenie, Fundacja AEF 

  4. Białko: cykl produkcji, CNH Industrial Germany

  5. Kontrolowana uprawa rzędowa, Amazone

  6. Projekt H2-Agrar, AGCO Fendt

  7. Hybrydowy układ napędowy, CNH Industrial Germany

  8. Sterowanie znoszeniem cieczy, Bayer AG

  9. Automatyzacja procesów rolniczych, AGCO Fendt

  10. Rolnictwo punktowe, optymalizacja wyboru, zespół firm

 

opr. jj
fot. agritechnica.comPicture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)