Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Raz za sucho, raz za mokro

06.12.2018

Drukuj

Raz za sucho, raz za mokro

Artykuł dostępny

- Obecna sytuacja, jakkolwiek bardzo trudna, nie jest nową dla rolników. Susza na przemian z latami mokrymi, niestabilne ceny produktów przy wzrastających cenach środków do produkcji. Tak Piotr Osiński, dyrektor zarządzający spółką Väderstad, zaprosił rolników na tradycyjne spotkanie k. Wrocławia.

r e k l a m a- Na polu często nie widać różnicy między zastosowanymi technologiami uprawy. Dopiero badania pokazują prawdziwe wyniki - mówił prof. Tomasz Piskier z Katedry Biologicznych Podstaw Rolnictwa z Politechniki Koszalińskiej.

Bieżący rok pokazał, że gleba powinna być jak gąbka, aby miała potencjał gromadzenia wody. Celem działania powinno być zwiększanie porowatości kapilarnej. Substancja organiczna musi być wymieszana z całą glebą. Jednak spodnią warstwę roli powinno się spulchniać, ale nie wyciągać jej na wierzch. Chodzi o zbudowanie mocnego systemu korzeniowego, który będzie pobierał substancje pokarmowe z gleby.

Polecany artykuł

Pola orać, czy głęboko spulchniać?Na temat uprawy bezorkowej z perspektywy dużych gospodarstw z południowej części Polski mówił Maciej Kolesiński regionalny przedstawiciel firmy Väderstad, wskazując różne rozwiązania techniczne.

oprac. jj
Fot. Józefowicz

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Fakty są bezlitosne

Czytaj

Galeria zdjęć

Piotr Osiński dyrektor zarządzający spółką Väderstad
Profesor Tomasz Piskier (w środku) rozmawia z rolnikami
Jeden ze slajdów z wykładu prof. Tomasza Piskiera
Maciej Kolesiński regionalny przedstawiciel firmy Väderstad
Na spotkaniu było ok. 300 rolników

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii