Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Razem czy osobno? – oto jest pytanie

Obrazek

Na to pytanie odpowiedziała austriacka firma APV, oferując innowację w zakresie pielęgnacji użytków zielonych. Hodowcy bydła mlecznego dawno oczekiwali takiego rozwiązania. 

Jan Beba23 czerwca 2017, 06:00
Producent zaprezentował ostatnio agregat GK składający się z brony chwastownika i wału dogniatającego z możliwością rozdzielenia. Oba narzędzia można zamontować z tyłu ciągnika lub za pomocą specjalnych akcesoriów także z przodu ciągnika. Takie rozwiązanie niesie za sobą możliwość wykorzystania wału ugniatającego przy innych pracach polowych.
Brona chwastownik składa się z resorowanej włóki wyrównującej która eliminuje większe nierówności np. kretowiny. Następnie z dwóch rzędów zagiętych zębów o grubości 12 mm lub 10 mm. Wysokość pracy włóki można regulować za pomocą dołączonej korby (po usunięciu sworzni zabezpieczających). Intensywność pracy zębów regulujemy za pomocą  kąta natarcia zarówno w pierwszym jak i drugim rzędzie (możliwość ustawienia intensywności poszczególnych rzędów brony). 
Rozłączenie brony i wału następuje bez użycia narzędzi co ułatwia i przyspiesza agregowanie. Akcesoria do montażu na przedni TUZ dostępne są w wyposażeniu dodatkowym. Uchwyt górny cięgna oraz kół kopiujących mocuje się za pomocą sworzni. Dzięki temu można z powodzeniem pracować maszyną w terenach górzystych i zboczach.
Firma oferuje modele GK o dwóch szerokościach roboczych: 2,4 m i 3 m. Sprzęt dostępny jest z różnymi typami wału (wał Cambridge Ø 390 mm, wał Cambridge Ø 530 mm bądź wał zębaty Ø 410 mm). Producent umożliwia równoczesny podsiew traw, wykorzystując do tego siewnik pneumatyczny PS i nowe multidozowniki MD.
Oprócz standardowego wyposażenia możemy ten agregat wyposażyć w płytki rozsiewające, siewnik pneumatyczny z modułem sterującym, licznik roboczogodzin oraz GPS i czujnik pozycji TUZ. Kombinacja ta przeznaczona jest do pielęgnacji łąk, podsiewu i wysiewu traw, regulacji chwastów, uprawy międzyplonów. Zapotrzebowanie mocy dla mniejszego modelu określone zostało na 75 KM, a większego 90 KM. pju

Fot. firmowe


1 z 3
Agregat GK składa się z brony chwastownika i wału dogniatającego.

Agregat GK składa się z brony chwastownika i wału dogniatającego.

2 z 3
Firma oferuje modele GK o dwóch szerokościach roboczych: 2,4 m i 3 m.

Firma oferuje modele GK o dwóch szerokościach roboczych: 2,4 m i 3 m.

3 z 3
Zapotrzebowanie mocy dla mniejszego modelu określone zostało na 75 KM, a większego 90 KM.

Zapotrzebowanie mocy dla mniejszego modelu określone zostało na 75 KM, a większego 90 KM.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)