Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Retro Motor Show w Poznaniu już od jutra!

Obrazek

Już od 26 października br. na poznańskich targach Retro Motor Show, czyli miejscu wypełnionym stylem i historią, będzie można podziwiać cały przekrój motoryzacji XX wieku.

25 października 2018, 09:04
Do dyspozycji zwiedzających przeznaczonych będzie aż 5 pawilonów wypełnionych klasyczną motoryzacją. Wśród prezentowanych eksponatów pojawią się rowery, motorowery, motocykle, samochody, autobusy, ciągniki, wozy policyjne i strażackie a nawet czołgi, pojazdy wojskowe, tramwaj i armata!

– Retro Motor Show to żywa lekcja historii, która doskonale wpisuje się w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. Wątki niepodległościowe i powstańcze będą miały swój silny akcent także wśród prezentowanych pojazdów – powiedział dyrektor targów, Bartosz Dembiński.

Dla odwiedzający targi przygotowano liczne atrakcje, w tym strefy mody z poszczególnych dziesięcioleci, strefę retro tuningu, a dla pasjonujących się ratowaniem motoryzacyjnych dzieł sztuki – Akademię Renowacji.

Swoje ekspozycje zaprezentuje m.in. Porsche Club Poland z autami przywiezionymi prosto z Muzeum Porsche w Stuttgarcie oraz Automobilklub Wielkopolski, na którego stoisku zobaczymy przekrój motoryzacji od początków XX wieku po lata PRL-u. Nie zabraknie również pojazdów sportowych z lat 20-tych, okres PRL-u będą reprezentować pojazdy rządowe i milicyjne, będą też pojazdy „zza żelaznej kurtyny” z lat 70-tych i 80-tych.

W strefie wojskowej znajdą się pojazdy z okresu Powstania Wielkopolskiego, a do czołgu M60 dołączy w tym roku drugi, ale to będzie niespodzianka, którą zwiedzający poznają osobiście.

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie będzie świętować na swoim stoisku 40 rocznicę uruchomienia produkcji samochodu Tarpan Honker w poznańskim Antoninku. A to zaledwie kilka przykładów spośród ponad 100 przygotowywanych stoisk.

Trzecia edycja targów Retro Motor Show bez wątpienia przyciągnie tłumy zwiedzających, których z roku na rok przybywa. W zeszłym roku na pasjonatów czekało 600 pojazdów zgromadzonych na 29 tys. m2 powierzchni Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze więcej.

Poniżej kilka zdjęć z poprzedniej edycji targów.

oprac. mm, źródło i fot: informacje prasowe1 z 7
Retro Motor Show

Retro Motor Show

2 z 7
Retro Motor Show

Retro Motor Show

3 z 7
Retro Motor Show

Retro Motor Show

4 z 7
Retro Motor Show

Retro Motor Show

5 z 7
Retro Motor Show

Retro Motor Show

6 z 7
Retro Motor Show

Retro Motor Show

7 z 7
Retro Motor Show

Retro Motor Show

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy