Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Rozsiewacz do wapna z Czarnej Białostockiej

Obrazek

Cynkomet RWN 800 Wapniak przeznaczony jest do nawozów pylistych i granulowanych – głównie wapna. Jego dwie tarcze pozwalają uzyskać szerokość rozrzutu wynoszącą do 10 m.

Krzysztof Gębski3 czerwca 2022, 08:00

Własny układ hydrauliczny, waga i elektroniczny system kontroli pracy, czy w całości cynkowana konstrukcja – to tylko część atutów nowego rozsiewacza do wapna RWN 8000 marki Cynkomet. Maszyna ma ładowność 8 t. Ściany skrzyni ładunkowej są z 3-mm blachy, a podłoga ma grubość 5 mm. Pracujący w dnie przenośnik dwułańcuchowy ma gęsto rozmieszczone listwy. Napęd pochodzi od koła jezdnego. Według informacji producenta maksymalna szerokość robocza to 10 m. Szerokość rozrzutu zależna jest od stopnia rozdrobnienia i właściwości materiału.

Na życzenie, głównie w przypadku stosowania wapna pylistego, rozsiewacz można wyposażyć w plandekę skrzyni ładunkowej czy składane na czas transportu osłony przeciwpyłowe. Własny układ hydrauliczny obejmuje pompę, filtr i zbiornik oleju. Ciekawą opcją wyposażenia rozsiewacza są dwa mieszadła do nawozów mineralnych, montowane w skrzyni ładunkowej, przydatne w przypadku jednoczesnego stosowania różnych nawozów.


Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)