Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Samasz otworzył nowy zakład w Zabłudowie

15.04.2018

Drukuj

Samasz otworzył nowy zakład w Zabłudowie

Artykuł dostępny

Początkowo w garażu przy ul Kirkora w Białymstoku pracowały 2 osoby (warsztat samochodowy), teraz firma zatrudnia 750 osób. Nowy zakład w Zabłudowie będzie mógł nawet zwiększyć obsadę, bo szatnie dla pracowników fizycznych mogą pomieścić 1300 osób. Podobnie z trafostacją, której maksymalne możliwości poboru energii to 5 MW. Aktualnie zakład wykorzystuje 1,2 MW.

r e k l a m aPrzez lata Samasz rozbudowywał się w Białymstoku na ulicy Trawiastej, a teraz ma siedzibę również na ul. Trawiastej, ale w Zabłudowie. Na dwudziestokilkuhektarowej działce są nowe budynki o całkowitej powierzchni ok. 3,8 ha. Powierzchnia zajęta pod inwestycję to 13 ha. Obiekty w Zabłudowie sfinansowano ze środków własnych i kredytów. Jedynie Ośrodek Badawczo-Rozwojowy o powierzchni 2168 m2 został dofinansowany z funduszy europejskich.

Pierwotne plany zakładały, że inwestycja w Zabłudowie pochłonie nieco ponad 80 mln zł. Z czasem przyjęta została koncepcja, że od razu powinna też ruszyć malarnia i to z prawdziwego zdarzenia. Pozwala ona na stosowanie technologii z fosforanowania cynkowego i kataforezą. Jest też automatyczna kabina z szybką zmianą kolorów malowania proszkowego. W sumie kosztowało to dodatkowo 13 mln zł

Polecany artykuł

Test kompaktowej brony talerzowej Agro-MaszW 2015 r. firma otworzyła oficjalne przedstawicielstwo w Samasz North America, a rozpoczęła też eksport swoich maszyn do USA. Rok prędzej powstała spółka w Rosji, a w 2013 r. wyłącznym importerem na terenie Niemiec zostaje firma Saphir, zaś w 2012 r. w Austrii firma Eibl&Wondrak.

Samasz eksportuje maszyny do zbioru zielonek i sprzęt komunalny do wielu krajów, w tym do USA, Kanady, Brazylii, Australii, Algierii, Urugwaju, Mołdawii, Rosji i Nowej Zelandii. W 1994 r. zakład wyprodukował ponad 1400 kosiarek, w następnym było to już ponad 2700 tych maszyn. We wrześniu 2008 r. powstała kosiarka z nr 50 000. Aktualnie na eksport trafia 64% produkcji firmy a 36% zostaje w kraju.

Kamień węgielny pod nowy zakład w Zabłudowie wmurowano 22 października 2016 r. a 13 kwietnia 2018 r. uroczyście otwarto nowy obiekt, w którym produkcja idzie pełną parą.
oprac. jj

Fot. Józefowicz

Polecane dla Ciebie:

article icon

Zboża: początek roku z wzrostami cen

Czytaj

Galeria zdjęć

Przecięcie wstęgi - Antoni Stolarki piąty od prawej.
Uroczyste powitanie gości w jednej z hal zakładu w Zabłudowie.
Od lewej prezes Antoni Stolarski, a prawej wiceprezes Maciej Stolarski.
Od lewej prezes Antoni Stolarski, a prawej Karol Wdziękoński dyrektor sprzedaży i marketingu.
Lina produkcji maszyn do zbioru zielonek.
Detale wyjeżdżają z nowoczesnej malarni.
Hala spawalni.
Indywidualne stanowiska spawalnicze.
Roboty spawalnicze.
Komory do śrutowania detali.
Wyposażenie hal przygotowujących detale do produkcji.
Wyposażenie hal przygotowujących detale do produkcji.
Przyzakładowy magazyn wyrobów gotowych.
Przyzakładowy magazyn wyrobów gotowych.
Samasz produkuje sprzęt dla marki Maschio.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii