Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Siewnik Horsch Focus TD

Obrazek

Spulchnianie roli, podawanie nawozu i siew w jednym przejeździe, to możliwości Focusa TD.

 

28 listopada 2014, 13:44

Gdy na polach zamiera ruch rolnicy mają czas, aby zajrzeć do sal wykładowych.  Zaprosiła ich tam firma Horsch, przedstawiając bezpłużne rozwiązania do siewu w technologii Strip Till. Podczas wykładu skupiono się na uprawie pasowej wykonywanej maszyną Horsch Focus wraz z systemem siewu Pronto. Taki zestaw pod nazwą Focus TD pozwala na pasowe spulchnianie roli zębami TerraGrip. Sprawia ona, że resztki pożniwne usuwane są z miejsca, gdzie odbywał się będzie siew. Podczas pracy można podawać nawozy płytko lub głęboko, albo w wariancie płytko/głęboko w proporcji  50/50%. Dzięki temu rozwiązaniu można sterować rozwojem systemu korzeniowego. 

Ustawienie elementów maszyny jest takie, że redlice siewne TurboDisc podążają za śladem zębów TerraGrip oraz opon. Zależnie od potrzeb, sekcja talerzowa pozwala na wyrównywanie roli podczas siewu zbóż lub tworzenie redlin (rzepak).

Szerokość międzyrzędzi w przypadku rzepaku wynosi 30 cm, a dla zbóż 15 cm. Siewnik pozwala także na siew kukurydzy. Horsch oferuje siewnik w trzech szerokościach roboczych: 4, 6 i 7,2 m. Zbiornik ma pojemność 5 tys. l. Można go podzielić na część nasienną i nawozową w proporcjach 40/60%. Po części teoretycznej można było z bliska przyjrzeć się podzespołom agregatu uprawowo-siewnego Focus TD. 

Podczas wykładu w Instytucie Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu firma Horsch zaprezentowała także opryskiwacze Leeb i zastosowane w nich rozwiązania techniczne. jjWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)