Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Stałokomorowe prasy Case IH

Obrazek

Choć żniwa w pełni producenci już teraz prezentują maszyny, które będą królowały na polach w przyszłym sezonie. Przykładem tego jest firma Case IH, która wprowadza na rynek nowe modele pras stałokomorowych.

Paweł Twardowski9 sierpnia 2016, 06:18

Nowością w ofercie firmy Case IH jest prasa stałokomorowa RB 545.. Sprzęt wyposażony jest w zmodernizowany podbieracz, którego szerokość robocza wynosi teraz 2,2 m. Nad podbieraczem pracuje rolka dociskowa, która jest standardowym wyposażeniem maszyny. Standardem jest także rotor. Współpracuje on z 20 nożami tnącymi, co pozwala na pocięcie zbieranego materiału na 52 mm kawałki. usuwanie ewentualnych zatorów ułatwia uchylana podłoga.

 

W prasie Case IH zmodernizowano również mechanizm napędowy. Wzmocniono łańcuchy napędu rotora i komory prasowania, co wpływa na żywotność maszyny. W samej komorze prasowania zmieniono walce. Mają one teraz aż 9 wybrzuszeń. Producent zastosował także nowy obwiązywacz siatką. Może on teraz pracować z siatka o szerokości 1,3 m co skutecznie zabezpiecza krawędzie beli. pt

Fot. firmowe1 z 1
Case IH wprowadza na rynek nowe modele pras stałokomorowych.

Case IH wprowadza na rynek nowe modele pras stałokomorowych.

Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)