Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Szef firmy Kuhn na czele CEMA

Obrazek

Thierry Krier, prezes i dyrektor generalny grupy Kuhn, został wybrany na nowego prezesa CEMA, Europejskiego Stowarzyszenia reprezentującego producentów maszyn rolniczych.

Jan Beba28 listopada 2020, 18:00

– Przed nami pojawia się szereg kluczowych wyzwań politycznych. W ciągu najbliższych dwóch lat finalizacja nowej wspólnej polityki rolnej (WPR), a także realizacja celów Europejskiego Zielonego Ładu i strategii „od pola do stołu” – skomentował swój wybór Thierry Krier. Kraje Europy nadal znajdują się w stanie kryzysu związanego z Covid-19, a sektor rolny jako całość wykazał odporność i zdolność do dostarczania podstawowych towarów wszystkim Europejczykom.

– Ważne będzie podjęcie działań w celu zrównoważenia społecznych potrzeb zrównoważonego rozwoju z niezbędną rentownością dla producentów rolnych, przy jednoczesnym zapewnieniu konkurencyjności europejskiego rolnictwa – dodaje Krier, który do CEMA wnosi 30-letnie doświadczenie w firmie Kuhn. Thierry Krier przez dwie kadencje był wiceprezesem CEMA, a w nowej kadencji przejmie obowiązki Anthony'ego van der Ley (Lemken), który w zeszłym miesiącu został wybrany na prezesa niemieckiego stowarzyszenia reprezentującego producentów maszyn rolniczych VDMA Landtechnik.

– Sektor maszyn rolniczych jest integralną częścią łańcucha produkcji rolnej. Pomaga zapewnić wszystkim Europejczykom wysokiej jakości i bezpieczną żywność na swoich stołach. Precyzyjne rolnictwo i zaawansowane technologie, maszyny i rozwiązania są kluczem do dalszego umożliwienia zrównoważonego rolnictwa – podkreśla Francuz.

Jak informuje CEMA Anthony van der Ley będzie kontynuował swoje zaangażowanie w tej organizacji pełniąc funkcję wiceprezesa wraz Christophem Wigger (John Deere) i Paulem Snauwaert (CNH Industrial). Trzej Wiceprzewodniczący zostali wybrani przez Walne Zgromadzenie CEMA podczas spotkania 26 listopada. To były pierwsze wirtualne wybory w historii CEMA. Prezes CEMA jest wybierany na dwuletnią kadencję i może zostać ponownie wybrany raz.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)