Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Szybko, wydajnie i ekologicznie

Obrazek

Prasoowijarka Roll Baler 125 combi marki New Holland może wstępnie owijać belę folią zamiast siatki. Tak przygotowana bela trafia na stół owijarki. Eliminuje to siatkę, która jest uciążliwym odpadem.

Jan Józefowicz26 czerwca 2017, 13:31

Wydajna prasoowijarka Roll Baler 125 combi przeznaczona jest dla firm usługowych i dużych gospodarstw. W standardzie ma magistralę ISOBUS. Szerokość podbieracza wynosi 2,3 m, co przydaje się w trakcie zbioru zielonki po przejeździe zgrabiarki, podającej materiał nawet z 12 m. Pięciorzędowy podbieracz wyposażony jest w palce (160 szt.) o średnicy 5,5 mm. Dwa siłowniki jednostronnego działania mają sprężyny odciążające. Boczne ślimaki formują materiał na szerokość komory prasowania.

Prasa ma udoskonaloną rolkową osłonę przeciwwiatrową znaną z serii BigBaler, z możliwością wyboru kół podbieracza stałych i skrętnych. Zmodernizowana seria pras ma opuszczaną podłogę, co pozwala na szybkie usunięcie zablokowanego materiału, wystarczy aktywacja układu z kabiny ciągnika. Podłoga opuszczana jest z przodu na 120 mm i 70 mm z tyłu. Maszynę można wyposażyć w system wysprzęglania napędu rotora, co przydaje się w przypadku zatoru podawanego materiału.

Wyboru sekwencji noży dokonuje się za pomocą dźwigni. Można pracować całym zestawem 20 noży lub po 10 ostrzy lewych lub prawych.

Prasa ma wzmocnioną konstrukcję walców komory belowania z 10 wypustkami na ich powierzchni. Każdy walec osadzony jest na automatycznie smarowanej tulei ślizgowej. Takie rozwiązanie zwiększa żywotność sprzętu i ogranicza nakłady na utrzymanie maszyny w pełnej sprawności.

W przypadku modelu Roll Baler 125 Combi, uformowaną belę możemy owinąć nie tylko siatką, ale też folią zanim trafi na stół owijarki. Owijanie bel folią pozwala zmniejszyć liczbę warstw na owijarce. Warto podkreślić, że siatka jest odpadem, którego nie da się ponownie wykorzystać, w przeciwieństwie do folii, trafiającej do recyklingu.

Na monitorze IntelliView traktorzysta widzi stopień zgniotu lewej i prawej strony beli. Poziom zgniotu określają dwa czujniki zbliżeniowe. Prasa ma stawiacz bel, który przydaje się zwłaszcza na terenie pagórkowatym.
oprac. jj

Fot. Józefowicz1 z 5
Na monitorze IntelliView traktorzysta widzi stopień zgniotu lewej i prawej strony beli.

Na monitorze IntelliView traktorzysta widzi stopień zgniotu lewej i prawej strony beli.

2 z 5
Folia zamiast siatki - przed owijaniem beli.....

Folia zamiast siatki - przed owijaniem beli.....

3 z 5
.... tak napiętą folią owija się belę.

.... tak napiętą folią owija się belę.

4 z 5
Traktorzysta może zobaczyć co dzieje się na stawiaczu bel.

Traktorzysta może zobaczyć co dzieje się na stawiaczu bel.

5 z 5
Po podniesieniu pokryw bocznych uzyskuje się dobry dostęp do maszyny. W poprzedniej wersji nie było to takie proste.

Po podniesieniu pokryw bocznych uzyskuje się dobry dostęp do maszyny. W poprzedniej wersji nie było to takie proste.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)