Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Takich opon jeszcze nie było

Obrazek

Michelin rusza z produkcją nowego typu opon, których nie trzeba pompować.

Jan Józefowicz4 grudnia 2014, 14:17

Nowatorskie podejście do ogumienia w firmie Michelin doprowadziło do uruchomienia produkcji opon bezciśnieniowych. Mowa o linii Tweel, która stanowi połączenie opony i koła w jednej konstrukcji. Składa się ona ze sztywnej piasty przytwierdzonej do bieżni za pomocą elastycznych i sprężystych poliuretanowych ramion w formie żeber. Taka budowa sprawia, że nie jest już potrzebny kompresor, bo takich opon się nie pompuje. Dzięki temu można będzie także zapomnieć o wulkanizatorze. Produkcją opon Tweel ruszyła w Piedmont w Stanach Zjednoczonych. Nowa fabryka jest szesnastym zakładem produkcyjnym francuskiej firmy w Stanach Zjednoczonych. Michelin szczyci się tym, że to pierwsze radialne, bezciśnieniowe opony przemysłowe.

Nowa fabryka umożliwi zwiększenie produkcji opony Michelin X Tweel SSL dla mini ładowarek skrętno-poślizgowych, a także rozpoczęcie produkcji nowej opony X Tweel Turf.
Po raz pierwszy model X Tweel został pokazany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu przed 10 laty.    jj1 z 1
Nowa opona Michelin X Tweel Turf.

Nowa opona Michelin X Tweel Turf.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)