Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

TEST: JCB 541-70 AgriPro

28.08.2018

Drukuj

TEST: JCB 541-70 AgriPro

Artykuł płatny

SILNIK I UKŁAD NAPĘDOWY: Główne podzespoły to produkcja JCB. Własny silnik EcoMAX o mocy 108 kW/147 KM umieszczony jest poprzecznie, obróbka spalin z AdBlue. Napęd wentylatora hydrauliczny, co 15 min automatycznie włączają się obroty wsteczne (można wyłączyć). Przekładnia Dual Tech VT to połączenie hydrostatu i Powershift. Na pierwszym biegu napęd przekazywany jest hydrostatycznie (0–19 km/h), na biegach 2., 3. i 4. mechanicznie (do 40 km/h) – zmiana przełożeń pod obciążeniem (przyciskiem lub automat).

W trybie Eco silnik pracuje do 1700 obr./min, prędkość 40 km/h osiągana jest przy 2200 obr./min. W trybie Power silnik pracuje do 2200 obr./min. Automatyczne wyłączanie napędu przedniej osi przy prędkości powyżej 19 km/h – mniejsze zużycie paliwa i opory w układzie napędowym. Tryb Flexi – obroty trzeba wyregulować dźwignią gazu ręcznego (od 1500 obr./ min), prędkość maksymalną reguluje się pokrętłem (zmiana prędkości przez wciskanie pedału) – dobre rozwiązanie do pracy ze ścielarką. Podobał nam się układ napędowy, maksymalna prędkość do tyłu 19 km/h. Osie JCB z dużymi przekładniami planetarnymi, w przedniej osi blokada mechanizmu różnicowego. Zmiana trybów kierowania możliwa także podczas jazdy. Tylne koła zatrzymują się w położeniu środkowym – bardzo dobrze. Zbiornik oleju hydraulicznego z tyłu – nie potrzeba przeciwwagi.

Przeczytaj cały artykuł w wersji premium
dla prenumeratorów.

Jeśli jesteś prenumeratorem, lub wykupiłeś dostęp do serwisu - ZALOGUJ SIĘ
Nie masz wykupionego dostępu wybierz jedną z opcji:

Pojedynczy artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Miesięczny dostęp
+ e-wydanie

19,90 zł

/ za miesiąc

Zamawiam

Dla prenumeratorów

0,00 zł

Zaloguj się

Mam już prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

Zobacz wideo

Test porównawczy pięciu ładowarek teleskopowych

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii