Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Test pługów: Kuhn Multi-Master 123 4E NSH

Obrazek

Wyniki uzyskane przez pług Kuhn Multi-Master 123 na polu testowym plasowały sprzęt francuskiego producenta w ścisłej czołówce.

Paweł Twardowski28 lutego 2015, 05:38

Podobała nam się orka oraz kilka rozwiązań technicznych.


Do testu otrzymaliśmy jeden z flagowych modeli producenta. Pług wyposażony był w ramę o profilu 120 na 120 mm i ściance o grubości 10 mm. Dodatkowe trójkątne wzmocnienie ramy głównej sprawia wrażenie, że sprzęt jest masywny i solidny. Potwierdzeniem tego jest waga pługa – 1860 kg. To jeden z najcięższych pługów w naszym zestawieniu.

Korpusy z zabezpieczeniem hydraulicznym non stop rozstawione są co 1020 mm. Takim rozstawem dysponowały tylko dwa pługi wśród testowanych modeli. Prześwit pod ramą wynosił 750 mm. Rozmieszczenie elementów sprawiło, że nie było obaw o zapchanie maszyny podczas orki nawet dużych ilości masy organicznej, co potwierdziły nasze testy.

Odkładnice były wyraźnie wyprofilowane. Przed nimi pracowały przedpłużki kukurydziane.
Kuhn wyposażony był w szerokie koło robocze, umieszczone przy 3. korpusie. Mimo że nie znajdowało się ono na końcu ramy, to i tak wystawało poza pas orki, co utrudnia odoranie od przeszkód, takich jak słupy czy ogrodzenia. Trzeba było także zachować uwagę w czasie przejazdów transportowych, gdyż koło mocno wystawało poza obrys ciągnika.

Należy jednak zaznaczyć, że koło przykręcone jest do ramy za pomocą klamry, dzięki czemu można zmieniać jego położenie. Dodatkowo producent oferuje różne warianty kół roboczych. pt

Więcej o wynikach tego testu przeczytasz w marcowym numerze "top agrar Polska" od str. 186.Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)