Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Najpopularniejsze ciągniki w Chinach – zobacz, kto je produkuje!

Obrazek

Trzecie co do wielkości państwo świata obfituje w firmy zajmujące się produkcją ciągników rolniczych, choć na rynku chińskim nie brakuje producentów zagranicznych. Które są najpopularniejsze?

Aneta Lewandowska22 maja 2018, 15:00

Foton Lovol International Heavy Industry


Foton Lovol jest firmą produkującą na dużą skalę maszyny budowlane, rolnicze i pojazdy do różnego rodzaju przemysłu. W 2012 roku osiągnęła przychody na poziomie 18,6 miliardów juanów (10,04 miliardów złotych), co było wzrostem o 16,25% w ciągu jednego roku. W 2013 r. Wartość marki wzrosła do 21,558 miliardów juanów. Foton Lovol określana jest jako jedna z najważniejszych firm tego typu na rynku chińskim, z takimi nagrodami jak „Kluczowe przedsiębiorstwo dla przemysłu”, „Znana chińska marka” oraz „Najbardziej konkurencyjna marka”. Dział technologiczny odznaczony jest państwowym certyfikatem.

Zoomlion Heavy Machinery Company


Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją sprzętu rolniczego. Dostarcza maszyny do całego łańcucha produkcji roślinnej, poprzez hodowlę roślin, składowanie, siew, zarządzanie polem, zbiór, przechowywanie i suszenie najważniejszych upraw w Chinach (pszenicy, ryżu, kukurydzy, rzepaku, itp.). W planach firmy jest pokrycie całej produkcji rolniczej. Zoomlion ma fabryki m.in. w Wuhu i Nanling w prowincji Anhui, Kaifeng w Henan, Linhai w Zheijang, Siping w Jilin i Xinjiand, a także najważniejszą placówkę w Pekinie, która zajmuje się sprzedażą na cały świat. Firma wprowadza rozwiązania dla rolnictwa, kierując się postępującą globalizacją. Zoomlion planuje rozwój na globalną skalę, tak, żeby uplasować się w pierwszej piątce światowych producentów maszyn rolniczych.
John Deere


W Polsce nie trzeba tej firmy przedstawiać. To jedna z świetnie nam znanych firm z listy Fortune 500 (ranking 500 największych amerykańskich przedsiębiorstw) oraz światowy lider na rynku mechanizacji rolnictwa i leśnictwa. Dostawca maszyn dla rolnictwa, budownictwa, ogrodnictwa i nawadniania. Zajmuje się także wsparciem finansowym dla branży. Przez ponad 170 lat na rynku firma współpracuje z rolnikami na całym świecie. John Deere zatrudnia 47 tysięcy pracowników w różnych krajach świata, a główna siedziba formy znajduje się w Illinois w USA.
China Yituo Group


Inaczej nazywana Chine One, jest jedną ze 156 najważniejszych firm budowlanych w ramach krajowego „Pierwszego Pięcioletniego Planu”. Działalność rozpoczęła w 1955 roku. Obecnie jest spółką zależną Chińskiej Korporacji Przemysłu Maszynowego. Pierwszy traktor w Nowych Chinach powstał właśnie tu. W okresie ponad 50 lat działalności firma wyprodukowała ponad 3,6 miliona części traktorów, silników spalinowych itp. dla chińskiego rolnictwa. Marka została nagrodzona znakiem „Oriental Red”, czyli „dobrze znanym znakiem handlowym”.
Jiangsu Wode Agricultural Machinery


Fabryka Jiangsu, położona w malowniczej prowincji Jiangsu, jest częścią Top 500 Chińskiej Grupy Jiangsu Wode. Jest profesjonalnym producentem maszyn rolniczych na dużą skalę. Łączy pracę badawczą i rozwój, produkcję, sprzedaż i serwis. Aktywa firmy wynoszą około 500 milionów juanów. Przedsiębiorstwo zatrudnia 2 800 ludzi. Najważniejszymi produktami Jiangsu są kombajny zbożowe i ryżowe, rzepakowe, kukurydziane oraz traktory. Maszyny te zostały opatentowane i sprzedane w ponad 150 tysiącach egzemplarzy. Dzięki dobrze rozwiniętym usługom i wysokiej jakości produktom, maszyny sprzedają się dobrze w każdej z chińskich prowincji oraz są eksportowane na cały świat.


Changzhou Dongfeng Agricultural Machinery Group


Nazywana także Fabryką Traktorów Changzhou firma powstała w 1952 r. Zajmuje się badaniami, innowacjami i produkcją traktorów oraz innych maszyn rolniczych i sprzętu na szeroką skalę. Firma zajmuje 347 600 metrów kwadratowych z fabryką o powierzchni 172 800 metrów kwadratowych i zatrudnia 1 635 pracowników, 257 techników i 93 profesjonalistów. Aktywa firmy to około 518 milionów juanów.
Fabryka jest doskonale zaopatrzona w zaawansowany sprzęt, między innymi 1200 maszyn precyzyjnych, numerycznych oraz 19 półautomatycznych linii produkcyjnych. Produkuje m.in. średniej wielkości traktory.
Shandong Wuzheng Group


Firma ma pięć jednostek produkcyjnych, w tym fabrykę pojazdów, samochodów i sprzętu rolniczego oraz pięć podległych przedsiębiorstw, w tym Wuzheng Anxu Machinery i Rizhao Wyzheng Electric Vehicles. Shandong zatrudnia 14 tysięcy pracowników, a aktywa firmy wynoszą 6,8 miliardów juanów. Pod koniec 2005 r. przedsiębiorstwo wkroczyło na rynek aut. Głównymi produktami firmy są samochody osobowe, dostawcze, pick-upy, maszyny rolnicze, samochody elektryczne, ponad 1000 różnych części samochodowych, które są sprzedawane w całych Chinach oraz w ponad 20 innych krajach. Produkty firmy zdobyły wiele lokalnych nagród oraz wyróżnienia krajowe.

W 2012 r. Przedsiębiorstwo uzyskało dochody ze sprzedaży na poziomie 12 miliardów juanów, dzięki czemu uplasowało się na drugim miejscu spośród chińskich firm w tej branży, na 34 miejscu w rankingu branży mechanizacyjnej, 51 w rankingu firm przemysłowych w Shandong i 7 spośród producentów maszyn w Shandong. Zwrot aktywów pozycjonuje firmę na 10 miejscu pośród krajowych producentów przemysłowych.Tianjin Tractor Manufacturing


Fabryka Tianjin zlokalizowana jest w dystrykcie Baoji w prowincji Tianjin i zajmuje 460 tysięcy metrów kwadratowych. Jest kluczowym producentem traktorów o średniej i dużej mocy. Zapoczątkowana w 1956 r. Firma w 1996 r. Przeszła restrukturyzację. Kapitał firmy to 22,223 miliony juanów. Pierwszy chiński silnik benzynowy, samochód typu sedan i traktor o średniej mocy powstały w tej fabryce. Firma stawia na rozwój, postęp i samodoskonalenie. Pod koniec okresu „Dwunastego Pięcioletniego Planu” firma wyprodukowała 16 tysięcy serii i zaliczała się do najważniejszych krajowych producentów maszyn.Jiangsu Changfa Agricultural Equipment


To firma będąca spółką zależną Jiangsu Changfa. Zajmuje się produkcją maszyn rolniczych na szeroką skalę, a także badaniami, rozwojem i sprzedażą. Siedziba firmy mieści się w dystrykcie Wujin w prowincji Jiangsu. Przedsiębiorstwo składa się z sześciu dywizji, w tym produkującą maszyny jednocylindrowe, wielocylindrowe, przyczepy i inne maszyny rolnicze. Jiangsu Changfa zaopatruje rynek krajowy i zagraniczny w traktory, kombajny, sadzarki, generatory i silniki spalinowe.Shandong Shifeng Group


Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją pojazdów rolniczych. Zatrudnia ponad 28 tysięcy pracowników. Głównymi produktami są trzykołowe i czterokołowe pojazdy rolnicze, traktory i silniki. Przedsiębiorstwo ma sześć spółek zależnych, które są zaangażowane głównie w produkcję win, hotelarstwo, handel, produkcję oleju i farb. Firma składa się z dziesięciu wytwórni, parku przemysłowego i instytutu badawczego, który znajduje się na Uniwersytecie w Shandong. Jednostka badawcza ma prawa do handlu międzynarodowego.

Peiwen Wang, opr. al


Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)