Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Traktory w stadninie

07.10.2017

Drukuj

Traktory w stadninie

Artykuł dostępny

Plany były wspaniałe, ale deszczowa aura pokrzyżowała nam szyki. Musieliśmy się schować pod dach. Nie było z tym problemu, bo w Bielicach jest obszerna hala do ujeżdżania koni. Tam wstawiliśmy metalowe rumaki o mocy do 100 KM.

r e k l a m aZanim doszło do prezentacji traktorów poszczególnych marek goście mogli wysłuchać prezentacji dr Mirosława Czechlowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. To wieloletni współpracownik redakcji "top agrar Polska".

Jednym z poruszanych zagadnień były wskazówki na temat użytkowania nowoczesnych ciągniki, aby nie dochodziło do niepotrzebnych przepałów paliwa. Tu niezbędne były informacje o tym, jak czytać charakterystyki traktorów, co to jest jednostkowe zużycie paliwa, jak korzystać z pedału gazu itp.

W drugiej części spotkania poszczególne firmy wskazywały na wyposażenie ciągników: Case IH, Claas, Deutz-Fahr, John Deere i New Holland. Co występuje w standardowym wyposażeniu prezentowanych modeli i co warto dokupić zależnie od profilu gospodarstwa. Handlowcy wskazywali ile kosztują poszczególne modele i jakie są warunki finansowania ich zakupu.

Na zakończenie Zespół Szkół w Bielicach i Fundacja Powiatu Mogileńskiego ugościły wszystkich wspaniałą grochówką. Kto nie był niech żałuje. Spotkanie było wspaniałe, a grochówka rewelacyjna. Nie ma się czemu dziwić, bo w Bielicach kształcą się przyszli kucharze.
oprac. jj

Fot. Józefowicz

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: sytuacja przed żniwami się ustabilizowała

Czytaj

Galeria zdjęć

Prezentacja ciągników w Bielicach.
Prezentacja ciągników w Bielicach.
Prezentacja ciągników w Bielicach.
Prezentacja ciągników w Bielicach.
Prezentacja ciągników w Bielicach.
Na zakończenie była wspaniała grochówka.
Dr Mirosław Czechlowski z UP w Poznaniu w Żuku, którym dotarł do Kraju Basków i wrócił do Poznania.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii