Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Ursus C-330: Lekkie kierowanie w trzydziestce

Obrazek

Legendarny Ursus C-330 i ładowacz czołowy to zestaw, który pracuje w wielu gospodarstwach. Mankamentem niewielkiego ciągnika jest brak wspomagania układu kierowniczego, co utrudnia codzienną pracę z ładowaczem.

Dawid Konieczka11 sierpnia 2019, 08:00
Jeden z naszych Czytelników zamontował wspomaganie układu kierowniczego z podzespołów, które miał w gospodarstwie. Na osi popularnej „trzydziestki” zamontował siłownik dwustronnego działania. Na przedłużeniu tłoczyska rolnik zamontował przeguby kulowe, które połączył ze zwrotnicami.

Oryginalna kolumna kierownicza została wymontowana. W to miejsce pomysłowy rolnik zamontował orbitrol. Układ wspomagania zasilany jest pompą hydrauliczną od ciągnika Wladimirec T25. Pompa napędzana jest z koła rozrządu przy pompie wtryskowej. Po montażu okazało się, że nie trzeba było wymontowywać sprężarki układu pneumatycznego, nie była konieczna nawet wymiana paska do napędu pompy. Zbiornik oleju hydraulicznego pochodzi z samochodu osobowego. W układzie mieści się 1,5 l oleju.

Układ wspomagania dobrze spisuje się podczas pracy z ładowaczem. Jego zalety rolnik docenia także podczas prac polowych. dk


Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)