Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Ursus S.A. ma nowego prezesa

04.12.2018

Drukuj

Ursus S.A. ma nowego prezesa

Artykuł dostępny

Restrukturyzacja w Ursusie trwa. Wczoraj 3 grudnia powołano nowego prezesa Tomasza Zadrogę, który ma doświadczenie w strategicznym zarządzaniu firmami różnych branż. W swojej karierze pełnił wiele kluczowych funkcji, był m.in. prezesem największej polskiej spółki energetycznej PGE S.A., członkiem zarządu Polkomtel Sp. z o.o., był wiceprezesem zarządu Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin ( ZE PAK S.A.), członkiem zarządu Inter Cars S.A. itd.

r e k l a m aZa restrukturyzację Ursusa odpowiadać będzie Agnieszka Biała, która jest doświadczonym restruktyzatorem z licencją Ministra Sprawiedliwości. Dotychczasowy prezes Ursus S.A. Karol Zarajczyk pozostaje na stanowisku prezesa zarządu spółki zależnej Ursus Bus S.A.

- URSUS to spółka, która posiada atrakcyjne aktywa i silną markę produktową, rozpoznawalną na świecie. Cieszę się, że swoją wiedzą i doświadczeniem będę się mógł przyczynić do przebudowy jej modelu biznesowego i uwolnienia potencjału Spółki. Dlatego efektywne przeprowadzenie Spółki przez trwającą transformację i wzrost jej wartości dla akcjonariuszy będą moimi priorytetami na najbliższe miesiące – powiedział Tomasz Zadroga, nowy prezes zarządu URSUS S.A.

Polecany artykuł

Ursus SA sprzedaje akcje Ursus BusUrsus ze względu na niekorzystne wyniki finansowe złożył do sądu wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. W dniu 7 listopada br. sąd przychylił się do wniosku spółki i otwarł postępowanie, którego istotna częścią jest restrukturyzacja firmy. Plany Ursusa zakładają w pierwszej kolejności odzyskanie przeterminowanych zobowiązań od kontrahentów. Kolejny punkt restrukturyzacji zakłada sprzedaż części aktywów, zwiększenie przychodów z działalności a także optymalizację kosztów.

O problemach Ursusa pisaliśmy szerzej na naszej stronie www oraz w top agrar Polska 12/2018.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii