Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Väderstad zakończył rok na sporym plusie

Obrazek

Dział finansów w firmie Väderstad może spać spokojnie. Szwedzki producent maszyn rolniczych zamknął poprzedni rok z 12-procentowym zyskiem netto. 

Jan Beba19 marca 2018, 14:59
Na korzystny wynik podsumowujący 2017 rok wpływ miał przede wszystkim 12-procentowy wzrost sprzedaży. Zdaniem dyrektora ds. Marketingu i sprzedaży firmy Väderstad, Matthias’a Hovnert’a pozytywny rozwój był częściowo wynikiem dobrze prosperującego rynku maszyn rolniczych w wielu krajach. Przyczyniła się do tego zarówno ekspansja na nowe rynki, jak również rozwój dotychczasowych. Warto podkreślić, ze Väderstad uruchomił nowe kanały sprzedaży w Rosji i na Ukrainie. Poza tym firma osiągnęła bardzo dobre wyniki na rynkach Szwecji, Anglii oraz Rumunii.

Jak podaje firma, w 2017 roku osiągnięto łączny obrót na poziomie 225 mln euro, z czego około 90 % stanowił eksport. 

Pozytywna sytuacja na rynku i optymistyczne perspektywy na przyszłość, skłoniły kierownictwo firmy do kolejnej inwestycji w rozbudowę szwedzkiej fabryki. Mowa o nowym budynku o powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych. Nowy budynek pomieści sprzęt do zautomatyzowanego wycinania laserowego elementów metalowych, co znacznie zwiększy możliwości produkcyjne. W nowym budynku znajdą się również pomieszczenia biurowe, szatnie i pomieszczenia szkoleniowe dla naszych pracowników. Całkowita kwota inwestycji przekracza 20,4 mln euro. Budynek ma zostać ukończony pod koniec 2018 roku.

Źródło: AgE, Fot. firmowe, Oprac. apl 


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)