Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Väderstad zakończył rok na sporym plusie

19.03.2018

Drukuj

Väderstad zakończył rok na sporym plusie

Artykuł dostępny

Na korzystny wynik podsumowujący 2017 rok wpływ miał przede wszystkim 12-procentowy wzrost sprzedaży. Zdaniem dyrektora ds. Marketingu i sprzedaży firmy Väderstad, Matthias’a Hovnert’a pozytywny rozwój był częściowo wynikiem dobrze prosperującego rynku maszyn rolniczych w wielu krajach. Przyczyniła się do tego zarówno ekspansja na nowe rynki, jak również rozwój dotychczasowych. Warto podkreślić, ze Väderstad uruchomił nowe kanały sprzedaży w Rosji i na Ukrainie. Poza tym firma osiągnęła bardzo dobre wyniki na rynkach Szwecji, Anglii oraz Rumunii.

r e k l a m aJak podaje firma, w 2017 roku osiągnięto łączny obrót na poziomie 225 mln euro, z czego około 90 % stanowił eksport. 

Pozytywna sytuacja na rynku i optymistyczne perspektywy na przyszłość, skłoniły kierownictwo firmy do kolejnej inwestycji w rozbudowę szwedzkiej fabryki. Mowa o nowym budynku o powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych. Nowy budynek pomieści sprzęt do zautomatyzowanego wycinania laserowego elementów metalowych, co znacznie zwiększy możliwości produkcyjne. W nowym budynku znajdą się również pomieszczenia biurowe, szatnie i pomieszczenia szkoleniowe dla naszych pracowników. Całkowita kwota inwestycji przekracza 20,4 mln euro. Budynek ma zostać ukończony pod koniec 2018 roku.

Źródło: AgE, Fot. firmowe, Oprac. apl 

Polecany artykuł

Vaderstad: nowy rekord świata w siewie kukurydzy

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Fakty są bezlitosne

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii