Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Wielofunkcyjny analizator

Obrazek

Szybki pomiar jakości ziarna pod względem zawartości białka, glutenu, skrobi czy wilgotności oferuje analizator Spectra Alyzer 1.0 oferowany przez Agro-Lab.

Jan Beba31 marca 2016, 10:42

Urządzenie Spectra Alyzer 1.0 działa w technologii fal podczerwonych (NIR), co pozwala na szybką analizę całych ziaren. Wyniki pomiarów dostępne są w ciągu kilkunastu sekund i można je zapisać w pamięci systemu. Obok pomiaru jakości ziarna, producent umożliwia również ocenę pasz, żywności czy nasion strączkowych. Służy do tego wersja Spectra Alyzer 2.0. 

Poza tym w ofercie firmy Agro-Lab znajduje się asortyment sprzętu do laboratorium zbożowego, np. zdalnie sterowana sonda, która pobiera ziarna zbóż i rzepaku do badań prosto z przyczepy. Co ciekawe, sonda może wysłać próbkę do laboratorium oddalonego nawet do 50 metrów.  

Kolejnym systemem mającym zastosowanie m.in. w punktach skupu zbóż lub gospodarstwach nastawionych na produkcję wysokiej jakości materiału jest separator do oznaczania zanieczyszczeń w zbożu i szkodników. Próbka zboża zostaje podzielona na cztery grupy: ziarno doczyszczone oraz zanieczyszczenia lotne, drobne i grube. beb

 

Fot. firmowePicture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)