Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Wielton czasowo zawiesza produkcję

Obrazek

Decyzja podyktowana jest troską o zdrowie pracowników i partnerów biznesowych wieluńskiej spółki oraz wiąże się z negatywnym wpływem pandemii koronawirusa na sprzedaż i łańcuch dostaw podzespołów do dalszej produkcji.

Jan Beba6 kwietnia 2020, 09:26

Podczas czasowego zawieszenia produkcji na terenie zakładów w Wieluniu firma zamierza przeprowadzić prace modernizacyjne i optymalizacyjne, związane między innymi ze zmianami umiejscowienia poszczególnych linii technologicznych, optymalnym ułożeniem procesu produkcyjnego oraz naprawami i remontami. Prace będą prowadzone przez zespół pracowników wykonujący powierzone zadania w ramach obniżonego wymiaru czasu pracy. Przypomnijmy, że obok szerokiej gamy naczep ciężarowych mury fabryki opuszczają również przyczepy rolnicze.

Zarząd Grupy Wielton podobne decyzje w innych zakładach podjął już wcześniej, ostatnio 27 marca kiedy to z tych samych przyczyn podjęto decyzję o czasowym wstrzymaniu produkcji zakładów Grupy Lawrence David Ltd. w Wielkiej Brytanii. W przypadku Grupy Lawrence David (naczepy oraz zabudowy kurtynowe i furgonowe,) niełatwą decyzję wymusiła także postępująca absencja pracowników spowodowana licznymi obowiązkowymi kwarantannami mającymi związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Po trzech kwartałach 2019 r. Grupa Lawrence David miała 13,3% udziału w przychodach Grupy Wielton oraz 18,5% udziału w sprzedaży wolumenowej. Czasowo wstrzymano także montaż w włoskiej spółce Viberti Rimorchi (naczepy kurtynowe, naczepy podkontenerowe i naczepy-wywrotki), która po trzech kwartałach 2019 r. miała 2,7% udziału w przychodach Grupy. W związku z decyzją rządu francuskiego spółka Fruehauf została zobligowana do czasowego zamknięcia zakładu produkcyjnego. Fruehauf podobnie jak wiele innych zakładów produkcyjnych we Francji, jest zmuszony do przerwania produkcji i

zamknięcia zakładu z uwagi na brak możliwości zagwarantowania przestrzegania zasad określonych przez rząd w celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego swoim pracownikom. Część komórek organizacyjnych spółki Fruehauf, wiodącego producenta naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych na rynku francuskim, kontynuuje swoją działalność tj. m.in. centrum sprzedaży, dział gwarancji i obsługi posprzedażnej i dział części zamiennych.

Grupa Langendorf w Niemczech pracuje poniżej optymalnego poziomu, produkcja i sprzedaż są jednak kontynuowane. Podobnie spółka zależna w Rosji OOO Wielton prowadzi działalność w trybie ciągłym, bez większych zakłóceń.

Póki co zarząd spółki, na czele którego stoi Mariusz Golec, nie podejmuje się oszacowania rozmiaru wpływu skutków pandemii COVID-19 na działalność Grupy Kapitałowej Wielton.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)