Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Wkrótce Samasz wyprowadzi się z Białegostoku

23.12.2017

Drukuj

Wkrótce Samasz wyprowadzi się z Białegostoku

Artykuł dostępny

Podsumowując 2017 r. firma Samasz może pochwalić się tym, że do tej pory wyprodukowała ponad 95 000 kosiarek i innych maszyn rolniczych. Trafiły one do odbiorców na różnych kontynentach przez 120 partnerów handlowych.

r e k l a m aMożliwości firmy zlokalizowanej w Białymstoku nie pozwalają na wzrost produkcji, więc podjęto decyzję o budowie nowego zakładu w Zabłudowie, ok. 20 km od dotychczasowej lokalizacji. Szacowany koszt tej inwestycji opiewa na ok. 82 mln zł.

Otwarcie tego kolosa rozlokowanego na działce o powierzchni 26 ha ma nastąpić w 2018 r. Hale produkcyjne zajmują 26 tys. m2, budynek socjalno-biurowy to 7,5 tys. m2, zaś Ośrodek Badawczo-Rozwojowy 2,2 tys. m2. Co ważne, tuż przy zakładzie są tereny, gdzie będzie można testować nowy sprzęt i zastosowane w nim rozwiązania przez zespół konstruktorów. Jednym z istotniejszych miejsc w Zabłudowie będzie nowoczesna, zautomatyzowana linia malarska.

Aktualnie firma ma trzy roboty spawalnicze. W ramach rozwoju przewidziano wprowadzenie zautomatyzowanych magazynów blach i prętów połączone z laserami o dużej wydajności. Aktualnie firma zatrudnia ponad 700 pracowników. Można spodziewać się, że w ramach rozwoju załoga będzie sukcesywnie zwiększana, Az do 1400 osób.

Wśród nowych maszyn, które opuszczają białostocki zakład to między innymi kosiarka dyskowa, tylna z centralnym zawieszeniem o symbolu XT 390. To największa kosiarka na świecie o tak dużej szerokości roboczej (3,9 m), montowana na TUZ ciągnika.

Poza tym firma oferuje zaczepiany przetrząsacz karuzelowy P10-1200 o szerokości 12 m. Kolejną nowością jest czołowa kosiarka bijakowa do małych ciągników ogrodowych Nano 150 hydro, a także seria lekkich kosiarek bijakowych Mido o szerokości roboczej od 1,4 do 2,2 m.
oprac. jj

Fot. Józefowicz

Przeczytaj więcej w wersji premium

article icon

Co wysiać po wymokniętych oziminach?

Zamów wersję premium

Galeria zdjęć

Białostocki zakład w 2014 r.
Białostocki zakład w 2014 r.
Białostocki zakład w 2014 r.
Białostocki zakład w 2014 r.
Białostocki zakład w 2014 r.
Białostocki zakład w 2014 r.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii