Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Wnuk założyciela firmy Claas nie żyje

Obrazek

Wnuk Augusta Claasa, wieloletni członek Komitetu Akcjonariuszy Grupy Claas Volker Claas, zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 57 lat. 

25 stycznia 2022, 10:27

Volker Claas, wnuk założyciela firmy Augusta Claasa i syn Reinholda Claasa, zmarł po długiej chorobie. Był członkiem Rady Nadzorczej od 2000 do 2005 roku i Komitetu Akcjonariuszy od 2005 roku. Oprócz pełnienia funkcji udziałowca i przedstawiciela rodziny, od 1994 roku był również aktywny w firmie. Jego specjalnością były badania rynku, którymi zajmował się od 2004 roku i uczynił z nich ważną część firmy.

Aktywny w rodzinnej firmie od dziesięcioleci

„Volker Claas był blisko związany z Claas od dziesięcioleci. Jego celem było jak najlepsze poznanie naszych klientów i ich zadowolenie. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu wniósł cenny wkład w rozwój naszej rodzinnej firmy i rozwój nowych rynków”, wyjaśnia Thomas Böck, prezes zarządu Claas.

Wszyscy doceniali jego rozległą wiedzę i rady, szczególnie w obszarach marketingu i sprzedaży, a także w kwestiach strategicznych. Przez wiele lat udanej pracy na stanowisku kierowniczym był głęboko zakorzeniony w firmie. Pracownicy, klienci i partnerzy cenili go przede wszystkim za rzeczowy i ujmujący charakter. Śmierć Volkera Claasa głęboko zasmuciła jego rodzinę, akcjonariuszy, kierownictwo grupy i pracowników.

opr. jj
fot. firmoweWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)