Reklama zniknie za 11 sekund

Wydajna obróbka materii

Obrazek

Wydajny recykling materiałów organicznych umożliwiają uniwersalne rozdrabniacze i separatory biomasy.

 

Jan Beba15 grudnia 2015, 12:00

Rozdrabniacze biomasy firmy Doppstadt z serii AK 560 Eco Power oraz AK 560 Eco Power Plus z duża wydajnością rozdrabniają biomasę i starodrzew, m.in. dzięki zastosowaniu systemu, który podaje materiał automatycznie dostosowując tempo do obciążenia. Maszyny przerobią drewno w różnych postaciach, w tym palety, odpady tartaczne, korzenie i inne. Materiał najpierw trafia na belkę rozłupującą zbyt duże elementy, po czym górna płyta rozdrabniająca z zębami ze stali typu Hardox (ewentualnie z listwą tnącą), pomaga wahliwym bijakom w dokładnym rozdrobnieniu wsadu. O ostatecznej strukturze materiału i wielkości zrębki decyduje operator, dobierając odpowiedni kosz rozdrabniający, znajdujący się w końcowej części komory obróbczej. Kosze mają sito o wielkości od 30 mm do 400 mm. Maszynę napędza silnik spalinowy, który dzięki elektronicznemu sterowaniu generuje wysoki moment obrotowy, przy mniejszym od poprzednich wersji spalaniu.

Innym urządzeniem przydatnym w obróbce biomasy jest przesiewacz HS 401 Selector. W połączeniu z rozdrabniaczem wstępnym maszyna tworzy wydajny pod względem zużywanego czasu oraz energii, układ rozdrabniania i przesiewania. Przesiewacz separuje znajdujące się w rozdrobnionej frakcji nadwymiarowe elementy i za pomocą przenośnika taśmowego zawraca go do ponownej obróbki w rozdrabniaczu. beb

 

Fot. firmowe

 1 z 5
Rozdrabniacz biomasy Doppstadt z serii AK.

Rozdrabniacz biomasy Doppstadt z serii AK.

2 z 5
Maszynę napędza silnik Mercedes Benz.

Maszynę napędza silnik Mercedes Benz.

3 z 5
Stalowe bębny poradzą sobie z różnymi rodzajami drewna i biomasy.

Stalowe bębny poradzą sobie z różnymi rodzajami drewna i biomasy.

4 z 5
Przesiewacz z przenośnikiem do materiałów ponadwymiarowych.

Przesiewacz z przenośnikiem do materiałów ponadwymiarowych.

5 z 5
Urządzenie można przemieszczać w pobliże miejsca składowania masy.

Urządzenie można przemieszczać w pobliże miejsca składowania masy.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)