Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Wydajny zbiór soi

Obrazek

Firma Case IH udoskonaliła system zbioru Axial-Flow, co pozwala zmniejszyć straty przy omłocie soi w trudnych warunkach.

 

Jan Józefowicz10 maja 2015, 18:42

Kombajn Axial-Flow 7240 ze zmodyfikowanym rotorem ST z nowej serii pozwala na wydajny zbiór soi nawet w niesprzyjających warunkach. Jak wykazały testy praktyczne, system Axial-Flow zapobiega stratom ziarna na polu i zmniejsza ilość plew w zbiorniku ziarna. Nawet przy niskiej prędkości rotora (400 obr./min) osiąga się wysoką prędkość zbioru. Delikatne oddzielanie ziarna w przedniej części rotora odbywa się z wykorzystaniem sił odśrodkowych. Dzięki temu nie trzeba stosować żadnych elementów dodatkowych, np. zewnętrznych bębnów przyspieszających.

Zbiór ułatwia także zespół żniwny z serii 3020. Celem konstruktorów Case IH było zwiększenie wydajność pracy i ograniczenie strat ziarna soi nawet wtedy, gdy strąki znajdują się blisko gruntu. Zespół żniwny ma nową, elastyczną listwę tnącą i regulowany system zawieszenia. Prześwit można regulować ręcznie lub w opcji z kabiny. Takie rozwiązanie jest przydatne przy zbiorze roślin o zróżnicowanej wilgotności roślin. Może to wystąpić, gdy – ze względu na warunki pogodowe – wschody były nierówne.

Rozwiązanie oferowane przez markę Case IH ma istotne znaczenie w zdobywaniu nowych źródeł białka w Europie. Na zainteresowanie uprawą soi wpłynęły także uwarunkowania związane z tzw. zazielenieniem.

jj

 

Fot. firmowe1 z 2
Kombajn AF 7240 Case IH podczas zbioru soi.

Kombajn AF 7240 Case IH podczas zbioru soi.

2 z 2
Heder serii3020 umożliwia zbiór bardzo nisko zawieszonych strąków.

Heder serii3020 umożliwia zbiór bardzo nisko zawieszonych strąków.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)